Vyhlásenie alarmu – 7 príznakov pohlavných chorôb. Okamžite zavolajte lekára, ak si všimnete aspoň jednu z nich!

Takmer každý z nás aspoň raz v živote narazil na pohlavne prenosné choroby. Väčšina z nich sa dá liečiť, no niektoré dokážu ľudí prenasledovať aj celý život. Jedná sa napríklad o HPV ochorenie či genitálny herpes. V prvom prípade je úspešná liečba možná len do 25. roku života a v druhom prípade sa priebeh ochorenia dokáže len zmierňovať.

любовная связь

Mnohí ľudia sa pri problémoch močovej a pohlavnej sústavy nerozhodnú navštíviť lekára a naivne si myslia, že všetko sa vylieči samo od seba. Takéto rozhodnutia často končia zle nielen pre samotného pacienta, ale aj pre ich sexuálneho partnera.

Odporúčame vám navštíviť svojho lekára, ak spozorujete na sebe nasledujúce príznaky:

 • Pocit svrbenia, pálenia a začervenanie v intímnej oblasti
 • Výtok z pohlavných orgánov s nezvyčajným zápachom
 • Problémy s močením (časté nutkanie a bolesti pri močení)

любовная связь

 • Zväčšenie lymfatických uzlín, najčastejšie v oblasti slabín
 • Bolesti v podprušku a pošve u žien
 • Nepohodlie a bolesti počas pohlavného styku

любовная связь

Zistite o príznakoch najbežnejších sexuálne prenosných chorôb čo najviac

 1. Kvapavka

Ľudia trpiaci kvapavkou sa na prvom mieste sťažujú na bolestivé močenie, časté chodenie na toaletu a hnisavý výtok z pohlavných orgánov.

любовная связь

 1. Vši

Ak si myslíte, že tento hmyz uvidíte voľným okom, musíme vás sklamať. Zanechávajú však po sebe malé vyrážky, ktoré sú veľmi podobné dermatitíde.

любовная связь

 1. Trichomoniáza

Táto pohlavná choroba je sprevádzaná množstvom nepríjemných symptómov: silná bolesť vaječníkov (u žien), hnisavý, penistý výtok s nepríjemným zápachom, svrbenie a pálenie pri močení.

любовная связь

 1. Cytomegalovírus

V prípade tejto infekcie musíte byť v strehu! Často sa stáva, že symptómy pripomínajú akútne respiračné ochorenie sprevádzané zvýšenou teplotou, bolesti hrdla a nádchu.

любовная связь

 1. Genitálny herpes

U pacientov s genitálnym herpesom sa periodicky objavujú vyrážky na koži (vodové pľuzgiere a malé vredy), pálenie a svrbenie pohlavných orgánov, horúčky a celková nevoľnosť.

любовная связь

 1. Ľudský papilomavírus

Často tí, ktorí trpia HPV, si na svojich telách všimnú náhly výskyt papilárnych bradavíc a výrastkov. Vyskytujú sa v oblasti slabín a genitálií. Vírus sa nemusí prejavovať aj niekoľko rokov. Preto je pri potrebné na túto chorobu vykonať špeciálny test na zistenie HPV.

любовная связь

 1. Kandidóza

Symptómy ochorenia je chumáčikovitý, zrazený biely výtok, ktorý je sprevádzaný ťažkým svrbením a pálenie v genitálnej oblasti. Príznaky sa najčastejšie zhoršujú po pohlavnom styku alebo pri sprchovaní.

любовная связь

 1. Chlamýdie

Pacient s chlamýdiami má častý výskyt menších výtokov a svrbenia v genitálnej oblasti. Príznaky sa v mnohých prípadoch ani neprejavia, no vedia na tele urobiť nenapraviteľné škody.

любовная связь

 1. Syfilis

Táto choroba má množstvo príznakov, takže si ju môžete ľahko pomýliť so stomatitídou či dokonca rakovinou. Ak chcete s istotou vedieť, že syfilis nemáte, nechajte si urobiť krvný test.

любовная связь

 1. Vírus molluscum contagiosum

Táto vírusová infekcia sa objavuje prostredníctvom kožných pupienkov s bielym obsahom.

любовная связь

 1. Mykoplazma

Pacienti s mykoplazmózou môžu byť trpieť horúčkou, silnou bolesťou v dolnej časti brucha a problémami pri močení.

любовная связь

 1. Ureaplazma

Infekcia sa prejavuje priehľadným výtokom z pošvy, nepríjemným pocitom rezania  a pálenia pri močení.

любовная связь

Nezabudnite zdieľať tieto informácie aj s vašimi priateľmi. Možno niekto potrebuje lekársku pomoc a doteraz o tom ani nevedel!

 

 

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Takmer každý z nás aspoň raz v živote narazil na pohlavne prenosné choroby. Väčšina z nich..." />