Známy lekárnik odhalil aké lieky sa nesmú medzi sebou kombinovať. 5 smrteľných kombinácií!

My všetci vieme, že miešať lieky s alkoholom, čajom, alebo kávou je veľmi zlý nápad. Ale len málokomu je známe, ktoré lieky by sa nemali užívať zároveň, inak môžu vážne poškodiť zdravie a v najhoršom prípade aj viesť až k smrti.

Nanešťastie táto informácia je známa len málokomu, aj keď každý človek, ktorý užíva nejaké lieky by toto mal poznať. Redakcia „chillin.sk!“ vám povie, ktorých 5 kombinácií liekov je smrteľných. Zapamätajte si ich a nikdy ich nemiešajte!

комбинации лекарственных средств

Miešanie liekov

 1. Antidepresíva a lieky proti bolesti
  Človek, ktorému lekár vypisuje recept na daný druh lieku, by mal vedieť, že ich nemôže užívať dokopy. Ale ako často zanedbávame rady kompetentných ľudí a jednoducho sa vyberieme do lekárne kúpiť si lacný záchranný liek od bolesti.сочетание лекарственных средствNedávna štúdia holandských lekárov ukázala, že kombinácia týchto dvoch preparátov spôsobuje gastrointestinálne krvácanie. Ale výsledkom ich štúdie nie je len riziko vnútorného krvácania, ale aj nepríjemné vedľajšie účinky: úzkosť, zvýšená teplota, zvýšený tep a dýchavičnosť. сочетание лекарственных средств
 2. Lieky od kašľu a na alergiu
  Väčšina liekov na kašeľ alebo na alergiu obsahuje podobné látky, preto keď užívate tieto lieky zároveň hrozí vám riziko predávkovania sa. A slabosť a únava ešte viac posilňujú sedatívny účinok týchto liekov.сочетание лекарственных средствNekontrolovateľná ospalosť môže predstavovať riziko pre tých, ktorí nevedia o sedatívnom efekte tejto kombinácie a pracujú s nebezpečnými prístrojmi, zariadeniami alebo budú šoférovať auto.
  сочетание лекарственных средств
 3. Antikoaluganty a aspirín
  Antikoagulanty sa považujú za veľmi silné lieky a predávajú sa len na predpis doktora. Predpisujú sa, aby znížili tvorbu zrazením v žilách. Na druhej strane aspirín si môžete kúpiť v každej lekárni bez receptu. Ľudia ho užívajú ako prostriedok proti bolesti, pridávajú ho do kozmetiky a používajú v každodennom živote.сочетание лекарственных средствAle aj tak mnohí nevedia, že tento liek tiež riedi krv a je tak známy ako antiagregant. Keď sa aspirín užije spolu s antikoagulantom ich spoločný efekt môže značne zvýšiť šancu na vznik vnútorného aj vonkajšieho krvácania.
  сочетание лекарственных средств
 4. Lieky proti bolesti a sedatíva
  Pokiaľ tieto lieky užívate zároveň ich toxický vplyv sa tým len násobí. Takéto predávkovanie antidepresívami môže výrazne znížiť frekvenciu dýchania aj frekvenciu srdečného tepu pričom niekedy až na smrteľnú úroveň.
  сочетание лекарственных средств
 5. Acetaminofén a opiáty
  Bez ohľadu na ich popularitu tieto prostriedky môžu byť veľmi nebezpečné ak ich užívate v dávkach, ktoré prekračujú odporúčané množstvo. Často sa ľudia pokúšajú zvýšiť efekt acetaminoféna tak, že ho užívajú spolu s liekmi obsahujúcimi kodeín. Keď však tieto prostriedky užívate spolu, veľmi skoro môžu spôsobiť vážne poškodenie pečene.
  сочетание лекарственных средств
Zapamätajte si tento zoznam liekov a nikdy ich neužívajte zároveň! A nezabudnite sa s touto užitočnou informáciou podeliť aj so svojimi priateľmi.
zdroj: Chillin.sk – článok je zakázané kopírovať na iné weby a aj české bez písomného súhlasu chillin.sk. Inak vám hrozí trestné oznámenie. 

 

foto: takprosto.cc

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
My všetci vieme, že miešať lieky s alkoholom, čajom, alebo kávou je veľmi zlý nápad. Ale..." />