Zoznam produktov, ktoré pomáhajú predchádzať rakovine prsníka. Nedajte chorobe šancu!

 

Môžete povedať čokoľvek, čísla často hrajú proti nám. Podľa štatistík je rakovina prsníka najčastejším malígnym nádorom u žien a navyše najvyššou úmrtnosťou žien (podľa výskumu Cancer Institute v USA). Táto choroba sa bohužiaľ nedá predvídať, prakticky všetci sú v rizikovej zóne. A ako viete, neexistujú žiadne účinné lieky proti rakovine (bez ohľadu na to, koľko pokusov bolo urobených).

Aj keď často hlavnou príčinou vzniku nádorových nádorov nazývaných dedičnosť, zlá strava a sedavý životný štýl hrajú veľkú úlohu. Dokázalo sa, že používanie „správnych“ výrobkov a špeciálnych cvičení pomáha niekoľkokrát znížiť riziko vzniku rakoviny. Preto jednoducho musíte zahrnúť všetky výrobky uvedené nižšie do vašej stravy. A teraz vám vysvetlíme prečo.

 

  • Mrkva

 

Beta-karotén, ktorý je bohato zastúpený v mrkve, bol uznaný za dobrú zbraň proti rakovine. Štúdie ukazujú, že u žien, ktoré používajú tento liek aspoň trikrát týždenne, sa riziko rakoviny prsníka zníži o 17%. Nemálo, pokiaľ ide o zeleninu, ktorá sa tak často používa.

mrkva

Tip: Jesť aspoň 200 g surovej mrkvy trikrát týždenne. Ďalšie potraviny bohaté na beta-karotén: tekvica, squash (známejšie ako tekvicové cukety), bataty (sladké zemiaky).

 

  • Brokolica

 

Brokolica je jednoducho nepostrádateľná vec v každej strave, pretože je ľahké ju pripraviť a je veľmi zdravá. V tomto druhu kapusty je veľa sulforafánu – organickej zlúčeniny rastlinného pôvodu, ktorá má protirakovinové a antibakteriálne vlastnosti. Táto samotná látka môže zastaviť výskyt nových rakovinových buniek a tiež zničiť ohnisko „nečakaných hostí“.

brokolica

Tip: Jesť 200 g brokolice dvakrát týždenne. Mimochodom, všetky druhy kapusty sú bohaté na sulforafan.

 

  • Biela kapusta

 

Nedávno sa v Spojených štátoch uskutočnili štúdie, na ktorých sa zúčastnili ženy, ktoré konzumujú kapustu trikrát alebo viackrát týždenne. Výsledky ukázali, že spotreba tohto produktu o 72% znižuje riziko rakoviny. Kapusta obsahuje enzým tyrozinázu, ako aj glukozinoláty, ktoré môžu predchádzať rakovine.

kapusta

Tip: Nezabudnite jesť 200 gramov surovej kapusty 4 krát týždenne.

 

  • Paradajky

 

Možno je to najjednoduchší a chutný spôsob, ako zlepšiť stravu. Pridaním marinárskej omáčky do jedla môžete výrazne zlepšiť svoje zdravie. Všetka soľ je, že paradajky obsahujú lykopén (tiež je prítomný v mnohých červených plodoch a určuje ich farbu). Je to najlepší antioxidant, ktorý odstraňuje voľné radikály z tela.

paradajky

Tip: Konzumovať paradajky by malo byť aspoň trikrát týždenne (v surovej forme, rovnako ako vo forme kečupu a všetkých druhov omáčok).

 

  • Cesnak

 

Je stále obľúbený v každej oblasti alternatívnej medicíny. Známy je pre stovku liečebných vlastností, nie je prekvapujúce, že bol na tomto zozname. Cesnak obsahuje látky, ktoré pomáhajú v boji proti tvorbe nových rakovinových buniek.

cesnak

Tip: neleňte zjesť aspoň kúsok cesnaku dvakrát týždenne

 

  • Vlašský orech

 

Tento šampión obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré regulujú prácu srdca. Môžu zastaviť tvorbu malígnych nádorov.

vlašský orech

Tip: 30 g orechov trikrát týždenne.

  1. Šampiňóny

Dokázalo sa, že pomáhajú znižovať veľkosť nádorových nádorov. Mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté v hubách, zastavujú tvorbu estrogénu. Je však známe, že tento hormón stimuluje rast nádorov.

šampiňóny

Tip: pridajte 200 g šampiňónov do jedál v rôznych formách dvakrát do týždňa.

 

  • Čučoriedka

 

Je uznávaná ako skutočný líder medzi plodmi z hľadiska užitočnosti. Stimuluje imunitný systém a odstraňuje voľné radikály.

Tip: 200 g čučoriedok (najlepšie divých) trikrát týždenne.

 

  • Broskyňa

 

Toto sladké ovocie obsahuje flavonoidy, špecifické rastlinné pigmenty, ktoré môžu chrániť telo pred rakovinovými formáciami. Tieto látky môžu zničiť rakovinové bunky, zatiaľ čo sa nedotýkajú zdravých.

Tip: Jedzte aspoň kúsok broskyne dvakrát týždenne. Mimochodom, slivka má podobné vlastnosti ako toto ovocie.

 

  • Losos

 

Losos je hlavným zdrojom omega-3 mastných kyselín medzi potravinami. Okrem toho losos má protizápalové vlastnosti a znižuje počet rôznych druhov abnormalít na bunkovej úrovni.

  losos

Tip: Naučte sa jesť 100 g lososa dvakrát týždenne.

Bez ohľadu na to, ako to môže byť nepríjemné, nemôžete zatvárať oči pred problémom rakoviny prsníka.

Všetky tieto produkty sú skutočným zdravím, pretože obsahujú také potrebné látky, ktoré vám umožňujú bojovať proti rakovinovým bunkám. Nepoužívajte ich nevyhnutne v dávkach uvedených v odporúčaniach. Jednoducho prepracujte svoju stravu a pridajte do nej viac bioproduktov obsahujúcich proteíny. Môžete tak predchádzať rakovine!

Nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi, táto delikátna téma sa týka všetkých!

zdroj:takprosto.cc