Ak ste zaneprázdnení, okamžite si prečítajte tento článok! Nikdy som nevedela prísť na to, prečo si neviem nájsť čas na to najdôležitejšie…

našich povinností, nevieme ako si správne určiť priority ani ako sa postarať o vlastné nervy. Každý deň ste zaneprázdnený a na nič nemáte čas. Ako si ho vytvoriť?

Zdieľame s vami moderné podobenstvo o tom najcennejšom – čas. Prečítajte si ho najmä vtedy, ak ste zaneprázdnení a neviete kde vám hlava stojí.

почему нет времени

„Satan zvolal svetový kongres démonov. Vo svojej úvodnej reči povedal: „Nemôžeme zastaviť sebazdokonaľovanie. Nemôžeme im zakázať čítať a múdrieť. Nemôžeme im zakázať, aby sa obrátili na vedomosti svojich predkov. Hneď ako nájdu svoje korene, okamžite nad nimi stratíme kontrolu.

Nech si teda robia čo chcú, no ukradneme im ich čas, takže budú vždy zaneprázdnení a možnosť sebarealizácie pominie. Toto je odteraz vašou úlohou. Musíte sa im neustále miešať do životov a byť s nimi počas celého dňa.“ „Ako to urobíme?“, zakričali démoni.

„Uspokojte ich maličkosťami a porozmýšľajte nad niekoľkými spôsobmi, ako zamestnať ich myseľ nepotrebnými vecami. A čo je najdôležitejšie – inšpirujte ich túžbou po materiálnom blahobyte a obohacovaní. Dovoľte im, aby boli pohltení túžbou zarobiť čo najviac peňazí, kupovať si autá, byty a domy.

никогда нет времени

Nechajte ich zarábať čoraz viac a viac peňazí, aby navštevovali reštaurácie a kaviarne, kupovali si drahé oblečenie či najmódnejšie kúsky nábytku. Nalákajte ich k tomu, aby utrácali či požičiavali si peniaze na dlhodobé splátky a pôžičky. A keď v nich splanie túžba po osobnom rozvoji zistia, že ho už v skutočnosti nepotrebujú.

Povzbudzujte manželky k tomu, aby išli do práce a manželov, aby pracovali 6-7 dní v týždni po 10-12 hodín denne. Len tak si nenájdu čas na rodinu a výchovu detí.

Nedovoľte im tráviť čas s deťmi, aby sa mohli ponevierať po uliciach, obklopovať sa nesprávnymi skupinami ľudí, prestať sa učiť a dať im budúcnosť, ktorú by si žiaden zmýšľajúci človek neželal. Potom sa ich rodiny rozpadnú a oni budú tak osamelí, že len my budeme tí, kto ich zbaví tohto žiaľu a bezmocnosti.

самосовершенствование

Stimulujte ich myseľ natoľko, aby televízory a počítače v ich domovoch boli nepretržite zapnuté. Dbajte na to, aby v každom obchode a reštaurácii na svete neustále znela hlučná, nezmyselná a nezabudnuteľná hudba. Tým zablokujete ich mysle k prístupu potrebných informácii.  Rozložte po stoloch v kaviarňach množstvá časopisov a novín.

Bombardovať ich inteligenciu správami a reklamami 24 hodín denne. Nechajte upriamiť ich pozornosť na tisícky billboardov. Vyplňte im poštové schránky s katalógmi a reklamnými letákmi na akcie, služby a falošné nádeje.

самосовершенствование личности

Ukážte im v časopisoch a televízii chudé, pekné modelky, aby ich manželia verili, že vonkajšia krása je  na žene tou najdôležitejšou vecou. Snažte sa manželky zaneprázdniť tak, aby už nemali ani chuť ani čas na prejavenie lásky svojim mužom. Ak to prestanú robiť, manželia si začnú hľadať náhradu, čo následne povedie k rozpadu ich rodín.

Počas Vianoc a Veľkej noci ich rozptyľujte sviatočným zhonom, bohatým televíznym programom, alkoholom, aby svoje deti nenaučiť, aký je skutočný význam týchto sviatkov. Dokonca aj v prípade, že si v práci vybavia dovolenku, uistite sa, že budú neustále zaneprázdnení.

Robte všetko tak, aby nemali čas ani energiu na to ísť do prírody a vychutnávať si spev vtákov, zelenú trávu, žblnkanie potoka a krásu nočných hviezd…Namiesto toho ich pošlite do nákupných centier, zábavných parkov, kín či na koncerty. Nech sú všetci zaneprázdnení, zaneprázdnení, zaneprázdnení!

саморазвитие человека

Naplňte ich životy množstvami „dobrých“ vecí, aby už nemali čas na to hľadať silu z vesmíru. Čoskoro budú len prežívať a pracovať, spoliehať sa na seba, obetujú svoje zdravie a rodinu za peniaze a starosti. Bude to fungovať!“

Bol to vynikajúci plán! Démoni s radosťou vyrazili na svoju misiu a začali všetkých živých ľudí nútiť k tomu, aby boli viac a viac zaneprázdnení, všade sa ponáhľali a aby čoraz menej času venovali sebe a svojim rodinám.“

секрет счастливой жизни

Tajomstvo šťastného života je jednoduché! Nesnažte sa vyniknúť vo všetkých oblastiach života. Pokúste sa z času na čas popremýšľať o vašich prioritách: peniaze, rodina, zdravie, sebarealizácia…Vždy je to tak, že jedna z týchto sfér si v určitú dobu vyžaduje väčšiu pozornosť ako tá druhá. Nezabúdajte, že v snahe o úspech, sa môže z človeka oddaného jednej veci v krátkom okamihu stať len uštvaný kôň.

 

Podarilo sa Satanovi splniť jeho zákerný plán? Posúdenie necháme na vás! Podeľte sa o tieto zaujímavé myšlienky aj vašimi priateľmi a rodinnými príslušníkmi, samozrejme, len v prípade, že nie ste príliš zaneprázdnení…

zdroj foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
našich povinností, nevieme ako si správne určiť priority ani ako sa postarať o vlastné nervy. Každý..." />