Číňania si dokážu postaviť dom za 1 deň! Pozrite sa, ako prebieha celý proces

Malý domček niekde mimo ruchu mesta je snom mnohých ľudí. Je to pohodlné, priestranné a možnosť oddýchnuť si od každodenných stresových situácii. Hlavnou prekážkou pri budovaní sna sú vysoké náklady. V Číne sa pokúšali tento problém vyriešiť a takto to dopadlo…

Táto krajina bola vždy známa svojím nezvyčajným prístupom k riešeniu problémov. Inak to nebolo ani v tomto prípade. Stavebná spoločnosť WinSun vyhlásila, že postaví 10 samostatných domov len za 24 hodín. Plocha každého domu je 200 m2 a takto to prebiehalo…

постройка дома

Domy boli menšie, ale za to kompaktné a útulné. Postavili ich pomocou modernej technológie a hlavným materiálom pre výstavbu sa stal priemyselný odpad.

Jeden takýto dom stojí asi 4 000 eur, čo je na plnohodnotné bývanie pomerne skromná suma. Rieši to problém s nekonečnou konštrukciou vlastného bývania, pretože výstavba v bežných podmienkach môže niekedy trvať aj niekoľko rokov. Využitie nových technológií v stavebníctve pomôže mnohým ľuďom, ktorí snívajú o tom, že si budú môcť vybudovať vlastný dom, čím ušetria peniaze a čas.

3D-печать дома

доступное жилье

S touto technológiou sa stavba súkromného domu stane cenovo prijateľnou možnosťou. Stavebná firma dúfa, že týmto spôsobom sa v budúcnosti budú stavať aj celé mrakodrapy.

Tajomstvo stavby takéhoto domu sú 4 obrovské 3D tlačiarne, ktoré vytlačia detaily z betónu. Použitým materiálom je zmes cementu, sklolaminátu, piesku a špeciálneho tužidla. Stavitelia nezverejňujú ďalšie tajomstvá, a preto je ťažké povedať, čo umožňuje betónu tak rýchlo vyschnúť.

доступная постройка дома

печать дома

To boli len prvé kroky čínskej spoločnosti na výstavbu domov pomocou 3D tlačiarne. Ďalšou fázou bola výstavba päťpodlažného bytového domu.

жилой дом 3D-печать

„Objednali sme diely na tlačiareň z iných krajín a potom sme ju umiestnili v továrni,“ hovorí Ma Jihe, generálny riaditeľ spoločnosti. „Domy vytlačené touto tlačiarňou sú priaznivé k životnému prostrediu a ekonomické, čo sa nákladov týka.“

постройка доступного жилья

3D-печать дома

WinSun neplánuje svoju výrobu zastaviť. Ich súčasným cieľom je získať kontrakt na výstavbu cenovo dostupného bývania. Je pravdepodobné, že aj vďaka tejto myšlienke, bude problém s dostupnosťou bývania vyriešený.

3D-печать для строительства

Osobitosťou 3D tlačiarne je to, že aj zložité štruktúry môžu byť vyrobené rýchlo a jednoducho. Z tohto dôvodu si technológia prilákala značný záujem umelcov a architektov. Táto technológia sa môže už čoskoro stať hlavnou stavebnou metódou, vďaka ktorej budú môcť ľudia získať spoľahlivé a cenovo dostupné bývanie.

 

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Malý domček niekde mimo ruchu mesta je snom mnohých ľudí. Je to pohodlné, priestranné a možnosť..." />