To, čo fotograf zaznamenal za polárnym kruhom, vyvoláva slzy …

Ešte stále existujú ľudia, ktorí neveria na globálne otepľovanie a tvrdia, že je to len výmysel šialených ekológov, ktorí chcú zadržať rozvoj priemyslu. Naša planéta je na tom čoraz horšie a najviac tým trpia divoké zvieratá. Dokázal to fotograf Paul Nickenich, ktorý sa rozhodol preskúmať Baffinov ostrov – najväčší ostrov v arktickom súostroví, ktorý sa nachádza za polárnym kruhom. Fotograf zachytil ľadového medveďa umierajúceho hladom.

Fotograf v rozhovore povedal, že keď fotil a točil medveďa, po tvári mu stekali slzy a niet divu … Nemohol nič urobiť. Na ostrove nebolo nič na jedenie a stav zvieraťa pripomínal agóniu. Kanaďan nemohol zvieraťu už nijako pomôcť. Rozhodol sa ho ale natočiť, aby dal svetu na vedomie, že globálne otepľovanie nie je výmysel!

Kvôli globálnemu otepľovaniu umierajú polárne medvede od hladu. Nedostatok ľadu znamená nedostatok tuleňov a nedostatok tuleňov znamená aj nedostatok potravy. Stále menšie množstvo ľadu znamená zničenie prirodzeného prostredia polárnych medveďov – organizácie varovali už v roku 2002. Teraz je situácia oveľa horšia.

 

Podľa US Geological Survey, budú bez ľudskej pomoci zvieratá umierať aj naďalej.

Toto by mal vidieť každý! Ľudí musí vedieť, čo sa deje! Zdieľajte toto video!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ešte stále existujú ľudia, ktorí neveria na globálne otepľovanie a tvrdia, že je to len výmysel..." />