Čo sa s vami deje počas dvoch dní od MILOVANIA? Myslela som si, že orgazmus bol vyvrcholením…

Určite už viete o fakte, že pohlavný styk s vaším partnerom je dôležitou súčasťou života. Výbušný orgazmus má vo všeobecnosti vynikajúci účinok čo sa fyzického ale aj psychického zdravia týka. Nové spoločné štúdie sexuológov a psychológov však ukázali, že najlepší účinok sexu nastupuje až 2 dni po ňom. Dá sa povedať, že tak ako aj v divadle, to najzaujímavejšie začína po páde opony.

Vedci s pozornosťou reagovali na fenomén popisujúci sexuálne uspokojovanie a prehlásili, že vášnivé milovanie dokáže výrazne zlepšiť vaše zdravie počas nasledujúcich 2 dní.

польза секса

Stav, v ktorom sa nachádzate po pohlavnom styku vedci nazvali termínom „postsexuálna žiara“. Poskytuje človeku tie známe príjemne pocity počas nasledujúcich dvoch dní. Experti na oblasť sexuálnych vzťahov tak nazývajú pocit tepla, ľahkosti a nežnosti spojený s uvoľňovaním oxytocínu, ktorý ľudia zvyčajne pocítia po pohlavnom styku.

Zaujímavým faktom je, že dlhodobejšie páry môžu mať dlhšiu „žiaru“, ktorá je podmienená väčšou dôverou vo vzťahu.

Jeden z autorov štúdie, psychológ Andrea Melzer, komentoval výsledky práce: „Naša štúdia ukázala, že sexuálna spokojnosť zostáva u človeka až 48 hodín po sexe. Ľudia so silnou „post-sexuálnou žiarou“ hovoria o vysokej miere sexuálnej spokojnosti do 48 hodín po sexe, ako aj o vyššej úrovni celkovej spokojnosti so vzťahom o pár mesiacov neskôr.“

чем полезен секс

Štúdia publikovaná v časopise Psychological Science ukázala, že je to práve činnosť „post-sexuálnej žiary“, ktorá podporuje vzájomnejšie a intímnejšie vzťahy u párov, ktoré sa často milujú. Začiatkom tretieho dňa sa už všetko začína vracať do normálu.

Dôvodom je skutočnosť, že koncentrácia mužských spermií po pohlavnom styku sa znižuje, ale už po uplynutí 48 hodín sa opäť obnovuje – počas tohto obdobia sa muž podvedome chce dostať k žene čo najbližšie. Rovnaké obdobie predstavuje aj priemerný čas životaschopnosti spermií v ženskom tele.

интимная близость

Výskumu sa zúčastnilo 214 dvojíc rôznych vekových kategórii a spoločenského postavenia. Pozorovania skutočne dokázali, že páry, ktoré sa pravidelne milujú, sú v manželstve menej konfliktné a viac šťastnejšie. Preto, aby sa udržala harmónia vo vzťahoch, odporúča sa mať sex každé 2-3 dni.

zdroj:chillin.sk / takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Určite už viete o fakte, že pohlavný styk s vaším partnerom je dôležitou súčasťou života. Výbušný..." />