Kamoška mi ukazala 15 trikov, vďaka ktorým je môj byt omnoho čistejší. Každý stojí len pár centov

Každodenné desaťminútové upratovanie – to je 61 hodín do roka alebo päť a pol mesiaca v živote priemernej gazdinky. Postavte sa k upratovaniu tvorivejšie – stane sa pre vás jednoduchším a nebude vás oberať o toľko drahocenného času.

Tieto tajomstvá čistoty vás zbavia rutiny a upratovanie premenia na ľahkú a rýchlu činnosť.

уборка

© DepositPhotos

Upratovanie veľkej domácnosti

15 TRIKOV ĽUDÍ, KTORÍ MAJÚ VŽDY ČISTÚ DOMÁCNOSŤ

 1. Sprchový gél vs. obyčajné mydlo
  V tomto nám môžete veriť, dlaždice v sprche sa vám budú čistiť oveľa lepšie ak použijete sprchový gél namiesto obyčajného mydla.
  мыло© DepositPhotos
 2. Umývačka riadu
  Mnohí to nevedia, ale umývačku riadu môžete použiť nielen na umývanie toho, na čo je primárne určená. Zoznam vecí, ktoré v nej môžete umyť, nemá konca: tienidlá, čiapky, ventilačné mriežky, detské hračky, náradie, zeleninu, športové vybavenie, poličky z chladničky, topánky…
  посудомоечная машина
  что можно мыть в посудомоечной машине
 3. Žalúzie
  Aby ste zo žalúzií dostali prach rýchlejšie, použite staré alebo ostávajúce ponožky, tak ako vidíte na obrázku. Obaľte si do ponožky ruku a žalúzie poutierajte z každej strany.
  Takýto nástroj môžete použiť aj na zrkadlá, okenné sklá, obrazy, fotorámčeky, nočné svetlá, svietniky, lustre, alebo svetlá na aute. Na umývanie ťažko dostupných miest, ponožku navlečte na mop.
  носок
 4. Potravinová fólia
  Ak v chladničke poličky obalíte do potravinovej fólie rozhodne vám to uľahčí prácu s čistením. Ak sa vám tam náhodou rozbije vajíčko jednoducho stačí fóliu vymeniť za čistú.
  пленка
 5. Lepiaci valček
  Lepiace valčeky môžete použiť nielen na oblečenie. Skúste pomocou nich očistiť aj vankúše a nábytok.
  ролик
 6. Stojan na nože
  My všetci pravidelne umývame dosku na krájanie, utierame linku a dvere od chladničky. Ale pamätáte si kedy ste naposledy vyčistili drevený stojan na nože? Pravdepodobne nikdy!
  Prach a odrobinky môžete odstrániť s pomocou sušiča na vlasy. Samotný stojan môžete umyť roztokom vody a octu. Aby sa vám podarilo dostať sa aj do úzkych otvorov použite drôtenú kefu.подставка
 7. Sprchové závesy
  Aby ste sa vyhli problémom s plesňou na sprchových závesoch, jednoducho ich operte v práčke s uterákmi. Potom ich len vysušte na sviežom vzduchu alebo na balkóne.
  шторки
 8. Mäkké hračky
  Plyšové hračky sú náchylné na špinu, znečistenie a hromadenie mikróbov. Nehovoriac už o tom, že každá takáto hračka je priam perfektný zberač prachu. Hlavne preto je veľmi dôležité naučiť sa s nimi vysporiadať.
  игрушкиNa rýchle vyčistenie medzi praniami jednoducho hračku vložte do uzatvárateľného sáčku s pár lyžicami sódy bikarbóny a kvapkou esenciálneho oleja. Poriadne pretrepte, aby ste dobre rozmiestnili sódu. A najlepšie bude, ak to urobia vaši malí pomocníci.
  сухая чисткаPotom vložte balíček s hračkou na 30-60 minút do mrazničky. Počas tejto doby zima zabije roztoče a sóda zasa vytiahne prach a nečistoty. Jej pozostatky jednoducho povysávajte. Plyšové hračky tiež môžete prať normálne v práčke, len použite sieťkové vrecko alebo obliečku na vankúše.
 9. Čistenie ťažko-dostupných miest
  Niekedy je dokonca aj ten najmenší nadstavec príliš veľký na niektoré ťažko-dostupné miesta v dome. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť obyčajnou kartónovou rolkou z toaletného papiera. Rolku vložte do rúry vysávača ako vidíte na obrázku a jej koniec stlačte tak, aby sa vošiel do úzkych miest.
  насадка для узких мест
 10. Priesvitný lak na nechty
  Ak máte kovové držiaky na mydlá a hubky, po čase sa vám na nich môže objaviť hrdza. Naneste však na ne malé množstvo priesvitného laku na nechty a problém je vyriešený. Lak na nechty tiež môžete použiť aj na to, aby sa vám nerozchádzali okuliare.
  лак для ногтей
 11. Klimatizácia
  Odstránenie prachu z vysávača môže spôsobiť, že do vzduchu sa vám dostane veľa čiastočiek prachu. Pred čistením zapnite klimatizáciu a všetky prachové čiastočky budú pohltené vzdušným filtrom.
  кондиционер
 12. Kuchynské stojany
  Cukor, káva, čaj či iné granulované alebo sypané kuchynské výrobky, ktoré používame aj niekoľkokrát denne, je najlepšie skladovať na stojanoch alebo v nádobách s podložkami. Dokonca aj keď niečo rozsypete, nebude vám to padať na stôl a potom na podlahu. Podložky sa jednoducho dajú umyť v umývadle.
  подставки
 13. Plastové fľaše a lepiaca páska
  Na rýchle očistenie vankúšov alebo nábytku vám možno lepiaci valček stačiť nebude. Obojstrannú pásku nalepte na plastovú fľašu a pokúste sa očistiť nábytok. Vlasov, srsti, prachu a nečistôt sa zbavíte v rekordnom čase a váš nábytok bude vyzerať oveľa lepšie.
  клейкая лента
 14. Misky s krmivom pre zvieratá
  Keď vaši domáci maznáčikovia jedia, svoje misky dvíhajú a presúvajú a potrava tak často končí na zemi. Aby ste svoju kuchyňu udržali čistú, pomocou obojstrannej pásky misky jednoducho prilepte o podlahu.
  миска с кормом
 15. Sila citrusov
  Polovica grapefruitu môže byť geniálnym čistiacim prostriedkom na umývadlo alebo vaňu, ak ovocie trochu posypete kuchynskou soľou.
  грейпфрут

Dúfame, že tieto malé triky vám budú v živote užitočné. Využite naše rady a upratovanie domácnosti sa tak zmení na príjemnú činnosť. Nezabudnite sa s touto užitočnou informáciou podeliť aj s priateľmi!

foto: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Každodenné desaťminútové upratovanie – to je 61 hodín do roka alebo päť a pol mesiaca v..." />