Len dva večery a lenivý sveter je hotový. Naučia sa ho vyrábať aj neskúsené ženy na ručné práce

Prišla jeseň a ako zástupkyňa nežného pohlavia som začala myslieť a plánovať, čo budem nosiť túto sezónu. Veď chcem vyzerať štýlovo a módne a pritom neminúť celú výplatu na novú garderóbu.

Riešenie tejto otázky som našla asi tak pred rokom u jednej známej, ktorá sa zaoberá ručnými prácami. Mária mi povedala o technike, ktorá sa nazýva crazy wool, čo v preklade z angličtiny znamená „bláznivá vlna“. A to je, ako sa ukázalo, presne to, čo potrebujem.

bláznivá vlna

Crazy wool

Autorka techniky, Jannette Knake, ju navrhla pre tých, ktorí sa nie veľmi kamarátia so štrikovaním a šitím, ale zároveň chcú vlastniť krásne a jedinečné veci. Áno, tak to býva!

Crazy wool je módny a zaujímavý spôsob, ako vytvoriť netkaný sveter. Vďaka nemu môžete za krátku dobu vytvoriť krásne veci, pričom štrikovaním by to trvalo oveľa dlhšie. A pekným bonusom bude ten fakt, že s touto technikou bude spotreba priadze na sveter menšia  o 4 – 5 krát.

crazy vul bez fleece

A ešte – tento spôsob je spásou pre ľudí s precitlivenou pokožkou. Ja, napríklad, veľmi zle znášam dotyk vlny, potom ma všetko svrbí.

Redakcia „Tak Prosto“ vám povie, ako vytvoriť krásne a originálne veci na jeseň pomocou techniky crazy wool. Ak chcete vytvoriť takú krásu, nemusíte vedieť ani štrikovať.

Etapy práce

  1. Materiálom pre plátno budú nite na pletenie. Môžete použiť zostatky, môžu byť nite rôznej hrúbky i textúry. Taktiež sa hodí aj srsť na plstenie, odrezky látok (môžete ich vpletať do vzoru) a šijacie nite v tóne výrobku.

Z neobvyklých materiálov budete potrebovať vo vode rozpustný stabilizátor na vyšívanie a sprej na fixáciu pre vyšívanie. Stabilizátor – to je priesvitná látka, podobná celofánovej matnej fólii. Všetky tieto materiály môžete ľahko nájsť v obchodoch pre ručné práce. Taktiež sa môže hodiť šijací stroj. 

kraizi vul v jagovej technike

  1. Na začiatku práce je potrebné rozložiť kúsok stabilizátora podľa veľkosti budúceho výrobku. Ak  má výrobok zložité obrysy, stabilizátor by mal byť strihaný podľa vzoru. crazy vul pre začiatočníkov
  2. Potom sa na povrch stabilizátora nanesie fixátor.
  3. Ak chcete vytvoriť nejaký vzor, tak na stabilizátor rozložte nite. Prvá vrstva nití môže byť rozložená chaoticky.

Druhá vrstva vlákna môže byť rozložená ako prvá, ale ak plánujete vytvoriť vzor, je lepšie položiť vlákna požadovanej farby. 

šialený tkaninový závoj  

Tretia a všetky nasledujúce vrstvy by mali byť rozvrhnuté podľa zvoleného vzoru alebo farebnej schémy. V závislosti od zložitosti výkresu môžete potrebovať iný počet vrstiev. Napríklad pri jednoduchom otvorenom šále bude potrebných 5 vrstiev nití.

  1. Keď je výkres vyložený niťami, musíte ho upevniť fixátorom alebo lakom na vlasy a potom výrobok prekryť hornú vrstvu stabilizátorom.
  2. Pre konečné dokončenie práce by ste mali chaoticky prešiť výsledné plátno na šijacom stroji. Vzdialenosť medzi švami nie je väčšia ako 2 cm, a ak je vzor malý, potom 1,5 cm a ešte menej. crazy vul coat  
  3. Prešitý výrobok by mal byť vložený do teplej vody, aby sa stabilizátor rozpustil.
  4. Po vysušení výrobku spojte kraje háčikom, alebo páskou. Ak plánujete ďalšiu akciu, tak kraje neopracúvajte. bláznivá vlna v interiéri  

Rada redakcie

Techniku crazy wool môžete využívať nie len na výrobu odevov. Ideálne sa hodí na výrobu exkluzívnych doplnkov, ako sú kabelky, jesenné rukavice a taktiež na dekoráciu interiéru. Niekoľko vankúšov na pohovku, obrus, nedbalo pohodený cez diván, zmení a oživí každú miestnosť.

V takýchto prípadoch základom budúceho plátna nie je stabilizačný film, ale látka alebo sieťka. Tieto materiály sa nerozpúšťajú vo vode a stanú sa spodnou vrstvou alebo pozadím. V tomto prípade sú veci  nie ažúrové, ale nepriepustné. 

výrobky bláznivé vlny  

Myslím, že všetci tvoriví ľudia budú milovať túto odvážnu techniku. Veď materiál pre takéto exkluzívne veci je vytvorený jednoducho bláznivým receptom. No, možnosti crazy wool sú jednoducho neobmedzené! 

technika crazy vul pre začiatočníkov  

Ak som vás inšpirovala, aby ste sa naučili nie jednoduchú, ale fascinujúcu a užitočnú techniku, nezabudnite zdieľať informácie so svojimi priateľmi. Je vždy zaujímavejšie spoločne vytvárať a rozvíjať, vymieňať si skúsenosti a pracovať. Kreatívny úspech! 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Prišla jeseň a ako zástupkyňa nežného pohlavia som začala myslieť a plánovať, čo budem nosiť túto sezónu. Veď..." />