Manželka nášho lekára vždy ošetruje ľudí touto užitočnou liečbou. Teraz ju pečiem pre seba a celú rodinu

Určite ste sa už neraz podozvedali informácie o výhodách surovej zelenine a čerstvých bylinkách. Existuje však ešte jedná užitočná ingrediencia, ktorá je v pečenej forme zdraviu prospešnejšia, a nie, nejedná sa o zemiak. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše a prezradíme vám, že touto skvelou surovinou je obyčajná cibuľa. Vo svojej surovej forme je taktiež priaznivá pre ľudský organizmus, no mnoho z nás ju nekonzumuje kvôli jej výraznej chuti v ústach. Zaujímavé však je, že po pobyte v rúre sa liečivé vlastnosti tejto zeleniny zvyšujú!

Jedlo, kde je prítomná cibuľa je vždy chutné a nápadité. Obrovská výhoda zapečenej cibule je v tom, že po sebe nezanecháva nepríjemný zápach z úst. Preto si ju môžu dať aj tí, ktorí sa chystajú na dôležité stretnutie alebo rande. Ak však chcete z tejto zeleniny vyťažiť čo najviac, musíte ju vedieť správne pripraviť.

печеный лук для здоровья

Cibuľu by ste mali piecť v šupke pri teplote 100-150 stupňov po dobu 15-30 minút. Ak chcete výrazne zlepšiť váš zdravotný stav, konzumujte polovicu stredne veľkej cibule ráno na prázdny žalúdok a druhú polovicu 2-3 hodiny pred spánkom. Môžete ju použiť ako prílohu k rybe alebo mäsu – skvelá kombinácia.

как приготовить лук в духовке

Pozitívne vlastnosti zapečenej cibule

  1. Pečená cibuľka normalizuje obsah cukru v krvi a preto sa odporúča, aby ju konzumovali diabetici na udržanie si správnej funkcii celého organizmu.

как приготовить лук в духовке

  1. Dopriať by si ju mali aj ľudia, ktorí majú problémy so zrážanlivosťou krvi. Po infarkte alebo mozgovej príhode lekári odporúčajú jesť zapečenú cibuľu každý deň! Pomáha cievam prečistiť sa a zbavuje ich aterosklerotických plakov.

употребление печеного лука

  1. Pomáha normalizovať krvný tlak a zmierňuje migrénu.

употребление печеного лука

  1. Pečenú cibuľu môžete nielen jesť, ale aj použiť ako mastičku. Vytvorenú cibuľovú kašičku prikladajte na rany a proces hojenia sa výrazne zrýchli.

польза печеного лука

  1. Cibuľové obklady majú skvelý antibakteriálny účinok. Môžu byť použité na liečbu hemoroidov, samozrejme pod dohľadom lekára.

Pri pravidelnej konzumácii vás pečená cibuľa môže ochrániť pred mnohými ochoreniami a pôsobiť ako prevencia. Zdieľajte vlastnosti pečenej cibule aj s priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj:chillin.sk/takprosto.cc