Nevestince v tábore smrti v Osvienčime. Viete k čomu nútili väzňov? S týmto sa v dejepise nestretnete

Nemecké koncentračné tábory sú jednou z najsmutnejších a najstrašnejších stránok minulosti. Vedci objavujú stále viac doteraz neznámych faktov o táboroch smrti.

Podľa diabolského plánu určeného na stimulovanie najproduktívnejších väzňov nariadil Heinrich Himmler zriadiť nevestince vo všetkých koncentračných táboroch.

Nemci nalákali ženy na prácu v nevestincoch sľubujúc im nenáročnú prácu a chlieb navyše. Mladé dievčatá mali slúžiť až 20 mužom, pričom s každým strávil 15 minút. Platilo však nepísané pravidlo : Nemci mohli chodiť len za Nemkami, Slovania k Slovankám. Židom a Ruskom takéto „potešenia“ umožnené neboli.

Mužov, ktorí boli „poctení“ návštevou nevestinca, nútili používať na pohlavné orgány dezinfekčné krémy. Ženy, ktoré v nevestincoch pracovali, boli sterilizované.

Dozorcovia v tábore boli povinní monitorovať všetko cez kukátko na dverách. Nevestince boli otvorené od 8.00 do 22.00 hodiny, v čase keď sa väzni vracali z ťažkej práce. Väčšina mužov, ktorí dostali odmenu vo forme možnosti navštíviť nevestinec, túto službu ani nevyužili.

„Verejné domy boli postavené len kvôli poníženiu. Boli ďalším príkladom krutosti a cynizmu nacistického Nemecka. „

Mnohí robotníci radšej uprednostňovali chlieb alebo polievku navyše namiesto intímnych radovánok, ale jednoducho nemali na výber. Podľa slov dievčat pracujúcich v nevestincoch boli ich služby aj nelegálne využívané pravidelnými návštevami vojakov a stráže koncentračných táborov.

Po práci v nevestincoch dostávali ženy v tábore chlieb. Niektorým z nich sa podarilo prežiť vojnu, avšak o ich osudoch sa vie len veľmi málo. Pravdepodobne ani neboli schopné hovoriť o tom všetkom, čo sa tam dialo. Hlavné je, že prežili, lebo mali len jedinú možnosť. Buď práca v nevestinci alebo smrť v plynovej komore.

Zdroj: videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nemecké koncentračné tábory sú jednou z najsmutnejších a najstrašnejších stránok minulosti. Vedci objavujú stále viac doteraz..." />