Odkedy som Avokádo zaradila do svojho jedálnička, všetky moje problémy sa končili. Odporúčal mi ho aj môj lekár

Avokádo – iným názvom hruškovec americký alebo aj aligátorova hruška. A áno, avokádo je ovocie, nie zelenina. Jeho zvláštnosťou je, že dokáže dozrievať hneď po tom, čo ho odstránia zo stromu.

авокадо

Mäkký a voňavý plod je oceňovaný po celom svete za svoje užitočné vlastnosti, podporujúcee úbytok hmotnosti a odbúravanie prebytočného cholesterolu v krvi. Toto exotické ovocie zlepšuje pamäť a znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Pozornosť by teraz mali upriamiť najmä ženy…

Zdravotné účely

 1. Zdá sa, že podobnosť avokáda s maternicou nie je vôbec náhodná. Pomáha ženám udržiavať si reprodukčné funkcie v norme a znižuje riziko vzniku dysplázie krčka maternice.

авокадо и матка

 1. Avokádo je tiež veľmi užitočné pre ženy počas tehotenstva. Kyselina listová (alebo vitamín B9) obsiahnutá v tomto ovocí, je zodpovedná za rast živých tkanív, preto je pri tvorbe embrya nevyhnutná na prevenciu vrodenej malformácie.

авокадо беременность

 1. Vďaka polynenasýteným mastným kyselinám konzumácia avokáda zlepšuje pamäť a koncentráciu.
 2. Draslík, obsiahnutý v avokáde, podporuje správnu činnosť srdca, normalizuje metabolizmus vody a soli v tele a zvyšuje odolnosť voči stresu.

авокадо и сердце

 1. Kyselina olejová v zložení avokáda rozkladá nadbytok cholesterolu v krvi a zabraňuje výskytu plakov v cievach.
 2. Meď, ktorá je súčasťou avokáda, zabraňuje anémii a vitamín B2 (riboflavín) sa podieľa na tvorbe červených krviniek.
 3. Avokádo, pridané do šalátu, pomáha pri trávení karotenoidov z ovocia a zeleniny, ktoré sú potrebné na posilnenie kostí, zubnej skloviny a vlasov.
 4. Od staroveku je avokádo považované za úžasné afrodiziakum, ktoré zlepšuje mužskú potenciu a zvyšuje túžbu žien.

Uchováva našu krásu

 1. Výhody avokáda pre ženy nie sú obmedzené len na jeho konzumáciu. Toto ovocie je ideálne na vytvorenie omladzujúcich masiek. Tajomstvom je jeho obsah vitamínu A, ktorý pomáha telu tvoriť nové bunky a udržiavať mladistvosť pokožky. Pokojne môžeme povedať, že avokádo je špeciálne vytvorené na to, aby ženám darovalo krásu.

маски из авокадо

 1. Avokádový olej hydratuje a chráni pokožku pred vysušením.
 2. Zvyšuje hladinu lokálnej imunity, chráni pokožku pred ultrafialovým žiarením a ďalšími škodlivými faktormi.
 3. Stimuluje krvný obeh v koži a nasýti ju kyslíkom.
 4. Zabraňuje tvorbe pigmentových škvŕn počas tehotenstva a menopauzy.
 5. Vyživuje pokožku hlavy a eliminuje lámavosť končekov.

авокадо для волос

 

Pomoc pri chudnutí

 1. Napriek vysokému obsahu kalórií a tukov je avokádo považované za diétny produkt. Tuk obsiahnutý v ovocí je mononenasýtený, takéto tuky prispievajú k úbytku hmotnosti, pretože znižujú hladinu zlého cholesterolu a urýchľujú metabolizmus.

авокадо для похудения

 1. Avokádo obsahuje prírodnú aminokyselinu L-karnitín, ktorá podporuje spaľovanie tukov a zvyšuje intenzitu metabolizmu v tele.

авокадо для женщин

Používanie avokáda pre zdravie žien je nepopierateľné. Ženy ho milujú, pretože zlepšujú stav vlasov, nechtov a kože, sú vhodné na výrobu skrášľujúcich masiek a postarajú sa aj o naše zdravie.

zdroj:takprosto.cc