Pokiaľ máte doma túto rastlinu, určite ju nevyhadzujte a namnožte si ju! Poznáme trik, aby vám hneď kvitla

Tlstolist alebo strom peňazí, je už stovky rokov považovaný za symbol bohatstva a finančného úspechu. Mnohí už videli rastlinu s typickými mäsitými listami, ale len niektorí mali šťastie vidieť ako kvitne.

Ľudia veria, že ak strom peňazí začne kvitnúť, môžu očakávať výrazný nárast financií či už na bankovom účte alebo v peňaženke. Ako teda presvedčiť túto rastlinku aby kvitla a priniesla vám šťastie do života?

денежное дерево

Kvitnutie tltolistu sa začína nie skôr ako 5-10 rokov života rastliny. Preto je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel:

 1. Tak ako aj iné sukulenty, aj tlstolist si vyžaduje miernejšie polievanie. Polievajte ho nie častejšie ako raz za jeden alebo dva týždne. Prelievanie a hromadenie vody má pre túto rastlinu fatálne následky.
 2. Je dôležité, aby rastlina stála na svetlom mieste čo najdlhšie a najlepšie počas denného svetla. Vďaka tomu sa zvýši šanca na bohaté vykvitnutie.
 3. Nezabudnite na hnojene a prikrmovanie rastliny. Môžete použiť rovnaké hnojivo ako pre kaktus.
 4. Na jar, keď ustane chladné počasie, začnite ju dávať na svieži vzduch alebo sa uistite, že miestnosť, kde sa nachádza, je častejšie vetraná.
 5. Ako kvet kvitne, pravidelne ho presádzajte do nového kvetináča, ktorý nemal byť príliš hlboký. Pri väčšom množstve pôdy korene tlstolistu sa tiahnu nadol a samotná rastlina nahor – výsledkom je tenký a slabý tlstolist.
 6. Zavčas sa zbavujte poškodených a starých listov.

полив

Na zlepšenie energie tohto udržiavateľa domáceho blaha, postupujte podľa nasledujúcich tipov:

 1. Venujte rastline zvýšenú pozornosť. Pokúste sa si medzi sebou vybudovať priateľstvo, pretože tlstolist zbožňuje komunikáciu. Povedzte mu o vašich materiálnych problémoch, poďakujte za pomoc a zdieľajte s ním vaše plány s financiami vždy na nasledujúci týždeň.
 2. Vo všeobecnosti koluje názor, že prach na listoch znižuje energiu peňazí, čím sa stáva prekážkou vo finančných tokoch. Dokonca aj v prípade, že neveríte na takéto povery, listy tlstolistu by mali byť pravidelne čistené.
 3. Podľa Feng Shui je juhovýchodná časť domu zodpovedná za vaše bohatstvo. Práve to je miesto, kde by ste mali tlsotlist umiestniť, aby využil naplno svoj potenciál. купюры между листьями
 4. Pre zvýšenie blahobytu priviažte alebo inak pripevnite bankovky k listom rastliny – tým pádom zväčšíte ich energiu. Bankovky by sa mali pravidelne meniť za novšie, čím sa aktivizuje peňažný cyklus.
 5. Peniaze si taktiež vyžadujú prepočítavanie. To isté platí aj o listoch tlstolustu. Ak si teda chcete k sebe prilákať peniaze, pokúste sa počas toho, ako odstraňujete z listov prach, prepočítať ich kúsok po kúsku.

свет

Keď je čas obrátiť sa na čary…

 1. Kúpte si v kostole 7 sviečok. Nalejte si do pohára vodu na poliatie rastliny. Prichystajte si 7 mincí v hodnote 1 €.
 2. Presne počas polnoci sa zatvorte do izby a zapáľte sviečky. Postavte si ich do kruhu a do stredu vložte tlstolist.
 3. Postupne ho polievajte vodou a 7x vyslovte zaklínadlo, ktoré si napíšete na papier. Znie nasledovne:

Dávam mince do čiernej zeme a potichu kradnem peniaze tlstolistu.

Vykvitni v mojom dome a prines so sebou kopec bohatstva.

Hoci trpím nedostatkom peňazí, už sa viac nechcem ocitnúť na tejto hranici.

 денежное дерево и монеты

Dúfame, že ste urobili všetko správne a že vám tlstolist prinesie šťastie. Okrem peňazí má aj pozoruhodné liečebné vlastnosti! Vyskúšajte teda tieto tipy aj na vašom tlstoliste a napíšte nám do komentárov, ako to zafungovalo!

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Tlstolist alebo strom peňazí, je už stovky rokov považovaný za symbol bohatstva a finančného úspechu. Mnohí..." />