Policajt bol v šoku, keď zistil, že táto narkomanka je tehotná. Po 5 minútach musel urobiť najdôležitejšie rozhodnutie svojho života

Policajt Ryan Hollets žije v Albuquerque v americkom štáte Nové Mexiko. 23. septembra 2017 bol v službe, počas ktorej sa zaoberal dvoma bezdomovcami užívajúcich heroín.

Bol zhrozený, keď si všimol, že brucho jednej bezdomovkyne vyzeralo, akoby bola tehotná. Neskôr sa to potvrdilo: 35-ročná Crystal Champion bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Pri predstave, aká nočná mora čaká na dieťa narodené dvojici drogovo závislých, netrvalo dlho a Ryan urobil nečakané rozhodnutie…

Za cestou v kríkoch sídlila skupinka bezdomovcov závislých na tvrdých drogách. Špinavé, páchnuce koberce, nečistota…aj takto by sa dali opísať podmienky v ktorých žila budúca matka spolu so svojím spolubývajúcim.

Samotný Ryan je príkladom rodinne založeného človeka, ktorý je otcom 4 detí. Aj to je jeden z dôvodov, prečo bol šokovaný, keď uvidel tehotnú ženu užívajúcu drogy. S nedôverou sa jej teda opýtal, či si je vedomá toho, že takýmto spôsobom života odsudzuje svoje dieťa na smrť.

Keď to žena počula, rozplakala sa: „Viem, že je to odporné a nachádzam sa v strašnej situácii!“, povedala. Veľmi dobre vedela, že starostlivosť o dieťa bolo už nad jej sily. Plánovala ho dať na adopciu a verila, že si ho vezme milujúca rodina, vďaka ktorej bude žiť šťastným životom.

Neskôr sa ukázalo, že Crystal sa dostala do zlej spoločnosti ešte ako tínedžerka a odvtedy to s ňou išlo dolu vodou. Pred dvoma rokmi prišla o domov a stratila všetku nádej na vrátenie sa do normálneho života. Opakovane sa snažila úmyselne predávkovať, no nikdy sa jej to nepodarilo.

Po vypočutí slov ženy v sebe Ryan pocítil obrovskú ľútosť – nie kvôli žene, ale kvôli jej dieťaťu. V tom momente sa rozhodol, že sa stane adoptívnym rodičom. Rebecca, jeho manželka, s manželovým nápadom súhlasila a vo všetkom ho podporovala.

Tri týždne od osudného stretnutia prišlo na svet dievčatko. Kvôli drogovej závislosti matky bolo novorodeniatko taktiež závislé na drogách a lekári mali čo robiť, aby ho stabilizovali.

Dievčatko preukazovalo všetky príznaky novorodeneckého abstinenčného syndrómu. Lekárom sa našťastie podarilo dieťa dostať cez všetky štádia zotavovania. Hoci je dnes už v poriadku, dôsledky materinských chýb budú na nej 100%-ne podpísané aj v budúcnosti.

Keď vyrastie, obaja manželia jej plánujú o všetkom povedať, pretože nechcú mať medzi sebou žiadne tajnosti. Pár verí, že s ich pomocou bude toto dieťatko žiť dlhý a šťastný život.

 

zdroj:chillin.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Policajt Ryan Hollets žije v Albuquerque v americkom štáte Nové Mexiko. 23. septembra 2017 bol v..." />