Položte si dva prsty na kľúčnu kosť a dotknite sa…Efekt bude šokovať aj skúseného ORL lekára!

Prechladnutie počas vianočnými sviatkami je niečo, čo si určite nikto nepraje zažiť. Horúčka, bolesť hlavy a hrdla od ráno do noci a k čomu sa pridajú aj problémy s dýchaním. Kvapky proti bežnej nádche zaberú, no len na krátky čas. Hľadáte neštandardné formy liečenia? Ste na správnom mieste!

массаж при насморке

Prezradíme vám, ako sa zbaviť nádchy a upchatého nosa len s pomocou vašich rúk. Táto jednoduchá masážna metóda vám pomôže uvoľniť nos v priebehu niekoľkých minút…

  1. Najprv si položte 2 prsty nad kľúčnu kosť. Pomocou prostredníkov a ukazovákov masírujte túto oblasť 30 až 40 krúživými pohybmi. Takáto cielená intenzívna masáž dokáže odstrániť opuch a pomôcť vám rýchlo spriechodniť dýchanie cez nos.

дренажный массаж при насморке

  1. Potom si začnite masírovať krk smerom zhora nadol. Je potrebné vykonať 30 masírujúcich pohybov.

как делать массаж при насморке

  1. Poslednou fázou masáže proti nádche je jemná a uvoľňujúca masáž uší. Nie je to len príjemné, ale aj veľmi užitočné! Všetko, čo musíte urobiť, je položiť prsty okolo ucha a jemne si ich masírovať po dobu 1 minúty.

можно ли массаж при насморке

Uvedené kroky opakujte dovtedy, kým nepocítite úľavu. Po chvíli sa začne cítiť, že nosové dutiny sú čistejšie a dýchanie sa výrazne zlepšilo.

Ak si predsa len chcete do nosa niečo nakvapkať, nemusíte sa okamžite ponáhľať no najbližšej lekárne. Najlepšie čo môžete urobiť je prečistiť si nos so starým dobrým fyziologickým roztokom. Príprava roztoku je veľmi jednoduchá a proces umytia nosa je úplne bezbolestný.

лечебный массаж при насморке

Vymytie pomáha rýchlo a účinne nos prečistiť, zbaviť sa pocitu upchatia a obnoviť správnu funkciu horných dýchacích ciest. Rozpustite si 1/2 ČL soli v 500 ml vody a pustite sa do toho. Nozdry si vyplachujte striedavo pomocou špeciálnej nádobky, ktorú si kúpite v lekárni. Dýchajte ústami, aby sa vám kvapalina nedostala do úst. Zvyšok roztoku nenechávajte v nosovej dutine. Ak sa jej chcete úplne zbaviť, vykonajte niekoľko prudkých výdychov cez nos a je to!

массаж по точкам при насморке

Ako vidíte, nepríjemnej nádchy sa zbavíte aj doma, bez toho, aby ste museli navštíviť lekára a užívať nečinné lieky s krátkodobým efektom. Zapamätajte si tento zaujímavý tip a tečúci nos vás už neprekvapí!

 

zdroj foto: takprosto.cc