Priaznivé účinky červenej cibule na váš organizmus sú neuveriteľné. Rozkrojila som cibuľu a potom som ju…

Fialová alebo červená cibuľa – obľúbená ingrediencia mnohých kuchárov. Od svojej biele kolegyni sa líši nielen vzhľadom, ale aj jemnou sladkastou chuťou.

фиолетовый лук польза

Bohaté sfarbenie si získala vďaka antokyanínu a antioxidantom. Týchto látok je o polovicu menej v spomínanej bielej cibuli. Dnes vám prezradíme, ako môžete červenú cibuľu využiť na liečbu rôznych ochorení.

  1. Prevencia malígnych novotvarov

Kvercetín, ktorý sa nachádza v červenej cibuli, má protinádorový a radioprotektívny účinok na telo. Preto je táto cibuľa jedným z najlepších prostriedkov na prevenciu rakoviny.

Jediná nevýhoda: na dosiahnutie tohto efektu by ste mali zeleninu konzumovať čo najčastejšie, ak je to možné, tak pri každom jedle. Iba týmto spôsobom sa kvercetín môže nahromadiť v tele v dostatočnom množstve.

фиолетовый лук польза

  1. Liečba cukrovky

Nie každý vie, že surová cibuľa podporuje aktívnu tvorbu inzulínu. Endokrinológovia dôrazne odporúčajú, aby pacienti, ktorí majú zvýšenú hladinu cukru v krvi, jedli každý deň 1 stredne veľkú cibuľu.

фиолетовый лук польза

  1. Prevencia zápchy

Červená cibuľa pomáha napraviť všetky funkcie tráviaceho systému. Vzhľadom na jej vláknitú štruktúru má táto zelenina schopnosť starostlivo eliminovať zápchy a prečistiť črevá.

фиолетовый лук польза

  1. Bolesť krku

Červená cibuľa je jedným z najsilnejších antibiotík. Na to, aby ste sa zbavili infekcií a zápalu hrdla, zmiešajte si 1 PL cibuľovej šťavy a to isté množstvo medu. Pripravený liek konzumujte 5x denne po 1 čajovej lyžičke.

фиолетовый лук польза

  1. Prostriedok na zastavenie krvácania z nosa

Nie každý vie, že červená cibuľa je vynikajúca proti krvácaniu z nosa. Ak chcete zastaviť krvácanie, stačí, ak si cibuľu rozrežete na polovicu a budete vdychovať jej vôňu po dobu niekoľkých minút.

фиолетовый лук польза

  1. Na zvýšený tlak

Lekári odporúčajú pacientom, ktorí trpia hypertenziou, trombózou a sklerózou, konzumovať  najmenej 1 červenú cibuľu denne. Môžete ju jednoducho pridať do šalátov či iných pokrmov.

фиолетовый лук польза

  1. Cholesterol

Nadbytočný cholesterol v tele môže viesť k vzniku veľkého množstva vážnych ochorení obehového systému. Normalizácia hladiny tejto látky pomôže šťava z červenej cibule. Počas mesiaca a pol, ľudia, ktorí konzumovali približne 125 ml tekutiny denne, mali zníženú hladinu cholesterolu o 25%.

фиолетовый лук польза

Patrí cibuľa medzi vaše obľúbené ingrediencie v pokrmoch? Podeľte sa o vaše názory v komentároch a nezabudnite tento článok zdieľať aj s vašimi priateľmi!

 

zdroj:takprosto.cc