Stačí ak vložíte banán do vriacej vody…Po 10 minútach si vychutnáte nápoj, ktorý je plný liečivých minerálov

Banánová kôra sa zvyčane po konzumácii lahodného ovocia okamžite vyhadzuje do odpadkového koša. Je to tak správne? Mnohí budú hovoriť, že obsahuje obrovské množstvo pesticídov, ktorými sa banány spracúvajú a tak od nej dajú ruky preč.

Ale nie je to tak dávno, čo sa na regáloch našich predajní objavili bioprodukty (poľnohospodárske výrobky, ktoré sa pestovali bez použitia pesticídov a syntetických minerálnych hnojív). Nákup organického ovocia a zeleniny by teda mal tento problém vyriešiť a my sa už nemusíme obávať skonzumovať banány spolu so šupkou.

банановый чай рецепт

Na tomto princípe sa zakladá príprava liečivého čaju z banánovej dužiny a samotnej šupky. Nápoj je ideálny pre tých, ktorí trpia hypertenziou, nespavosťou, problémami s nervovým systémom a tráviacim traktom.

  1. Prostriedok na zníženie tlaku

Banánový čaj má priaznivý účinok na kardiovaskulárny systém človeka. Obsahuje veľké množstvo draslíka, ktoré prispieva k rozšíreniu ciev a reguluje vodnú rovnováhu organizmu.

банановый чай рецепт

  1. Liečba nespavosti

Vzhľadom na vysoký obsah látok, ako sú tryptofán, serotonín a dopamín, banánový čaj podporuje kvalitný a neprerušovaný spánok.

банановый чай рецепт

  1. Liečba nervových porúch

Dopamín a serotonín majú tiež priaznivý účinok na ľudský nervový systém, ktorý reguluje hladinu kortizolu v tele. Tí, ktorí trpia častými úzkostnými alebo depresívnymi stavmi, by mali piť šálku banánového čaju aspoň raz denne.

банановый чай рецепт

  1. Pomoc na zlepšenie trávenia

Vďaka vysokému obsahu draslíka tento čaj prispieva k správnemu fungovaniu tráviaceho systému. Užitočné látky stimulujú črevnú peristaltiku, čím zabraňujú zápche, nadúvaniu a kolike.

банановый чай рецепт

Príprava banánového čaju je jednoduchá, je však dôležité, aby všetky jeho zložky boli prirodné. Med je lepšie nakupovať od osvedčených predajcov, najlepšie včelárov.

Ingrediencie

  • 2 banány
  • 1,5 l vody
  • 2 PL medu

Postup

  1. Nakrájajte si banány na niekoľko častí, šupku neodstraňujte.

банановый чай рецепт

  1. Počkajte kým vám začne v hrnci vrieť voda a následne na to do nej vložte kúsky banánov.

банановый чай рецепт

  1. Nechajte variť 10 minút a potom hrniec odstráňte z plameňa. Keď čaj vychladne na 40 stupňov, pridajte do neho med.

банановый чай рецепт

Banánový nápoj sa môže konzumovať namiesto bežného čaju, avšak nie viac ako 3 šálky denne. Navyše, dokonale uspokojuje pocit hladu, čo je dôvodom, prečo tí, ktorí chcú schudnúť, odporúčajú nielen piť čaj, ale aj konzumovať banánovú kôru.

Na zdravie! Nezabudnite zdieľať recept na tento skvelý nápoj aj s priateľmi na Facebooku!

zdroj:takprosto.cc