Tento cvik vám pomôže tak veľmi, až je zvláštne že o ňom nikto nehovorí! Chcete žiť dlhšie? Častejšie sa nakláňajte!

Bedrový sval – najhlbší sval ľudského tela, ktorý ovplyvňuje náš balans, svalovú integráciu, silu, ohybnosť, rozsah pohybov, pohyblivosť kĺbov a funkciu orgánov.

проблема со спиной

„Sval duše“ sa nenachádza v hrudi, ako mnohí predpokladajú, ale práve v spomínanej panvovej oblasti. Stresové situácie moderného života ho zotročia a zdravotné problémy sú na svete.

Vplyv života na zdravie

V taoistických tradíciách sa bedrový sval nazýva trón alebo sval duše, pretože obklopuje dolný dantian – hlavné energetické centrum tela. Flexibilný a silný bedrový sval nám pomáha a umožňuje prenikanie jemných energií cez kosti, svaly a kĺby.

поясничная мышца

Depresia v oblasti veľkých bedrových svalov vedie k depresii oblasti čriev. Ovplyvňuje to taktiež oblasť hrubého čreva, čo môže viesť k bolestiam pečene.

малоподвижный образ жизни

Kyselina mliečna sa nedokáže vstrebávať, množstvo kolagénu prudko stúpa, produkcia elastínu klesá a tlak na intervertebrálne kĺby a disky sa pomaly, ale isto zvyšuje. Toto všetko spôsobuje náš nesprávny a neaktívny spôsob života.

депрессия кишечника

Aby ste tomu zabránili, urobte 150 – 200 náklonov každý deň. Ako uviedli tibetskí učitelia, stav mladosti človeka je daný zdravím pečene a stav pečene je určený svojou tvárnosťou. Čím viac sa nakláňame dopredu, tým dlhšie žijeme, a čím viac drepujeme, tým lepšie vyzeráme.

Statická gymnastika: zadržte dych, zhlboka sa nadýchnite, znova zadržte dych a vydýchnite. Cítite, ako sa zbavujete vnútorných kŕčov? To je len minimum toho, čo potrebujete. Vyskúšajte tiež posilňovňu, bežeckú dráhu a motorické cvičenia.

Veľké brucho je neprijateľné a to nielen z estetických dôvodov. Zasahuje do práce bedrových svalov a vedie k depresii čreva. A depresia čriev je depresia mozgu, ktorá vedie k Alzheimerovej chorobe, Parkinsonovej chorobe a predčasnému starnutiu.

Dúfame, že sme vás presvedčilo tom, aby ste si našli čas na akúkoľvek fyzickú aktivitu. Ochránite si zdravie, budete vitálnejší a váš život sa nielen predĺži, ale aj skvalitní. Buďte zdraví a zdieľajte odkaz so svojimi priateľmi!

 

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Bedrový sval – najhlbší sval ľudského tela, ktorý ovplyvňuje náš balans, svalovú integráciu, silu, ohybnosť, rozsah..." />