TEST: To, čo uvidíte ako prvé, prezradí niečo o vašom podvedomí. Keď uvidíte na obrázku, tento objekt…

Ľudské podvedomie je veľké tajomstvo a niekedy ani sami nevieme, čo sa v nás skrýva. Náš mozog nás totižto vie často oklamať. Tak napríklad, dvaja ľudia sa môžu pozerať na ten istý obrázok a vidieť úplne iné veci. A to nie je otázka logiky, pretože obaja budú mať pravdu, je to otázka psychológie. Ako je to možné?

арт-тест

Optické ilúzie

Jedná sa o zobrazenia, v ktorých sú ukryté dva obrázky a v závislosti od rôznych faktorov, ľudia venujú pozornosť rôznym detailom. Pri pohľade na podobné obrázky si človek predstavuje vždy to, čo je ukryté v jeho podvedomí. Navrhujeme vám teda pozrieť sa na niekoľko nasledujúcich obrázkov, vďaka ktorým sa o sebe, či o iných ľuďoch dozvedieť niečo viac!

  1. Akú ženu vidíte na obrázku?  женщина или старухаVäčšina ľudí na prvý pohľad vidí na tomto obrázku atraktívnu mladú dievčinu, ktorá je čiastočne odvrátená. Ale ostatní vidia starú ženu s obrovským nosom. Ešte stále nevidíte druhý obrázok? Pozrite sa pozorne, ucho dievčaťa predstavuje oko starej ženy.Psychológovia hovoria, že záleží na tom, na ktorú časť obrazu klesá vaše oko v prvom okamihu. Tento test veľmi jasne dokazuje, ako určovanie ovplyvňuje naše vnímanie. Ak sme už videli jeden obrázok, potom je veľmi ťažké uvidieť v ňom niečo iné.

    A čo ak to prenesieme do nášho života? Ak krátke štúdium obrázka môže ovplyvniť to, ako vidíme danú vec, aký to môže mať vplyv na silu našich životných skúseností? Tento test ukazuje, ako silno naše názory a vnútorné paradigmy vplývajú na naše správanie.  

    Ak ste boli schopní rýchlo „prerobiť“ vaše vnímanie a uvideli ste na obrázku starú ženu alebo mladé dievča, znamená to, že ste flexibilný človek. Vaše princípy sú pre vás dôležité, no nebránia vám v tom, aby ste sa na život pozerali z rôznej perspektívy a robili tak správne rozhodnutia.

    V prípade, že na obrázku nevidíte druhú postavu alebo ju vidíte len s ťažkosťami, znamená to, že sa pomaly dokážete prispôsobovať rôznym životným situáciám. Niekedy ste príliš tvrdohlaví a menej prezieraví.

  2. Kačica alebo zajac?  личностные тестыTento obrázok sa často používa ako psychologický test na pohovoroch. Pomáha identifikovať tvorivý potenciál jednotlivca. Podarilo sa vám bez problémov uvidieť oba obrázky?Ak áno, potom ste kreatívny a tvorivý človek. V hlave máte veľa nápadov, vaše podvedomie má obrovský tvorivý potenciál. Čím je pre človeka ťažšie prejsť na druhý obraz, tým menší je jeho tvorivý potenciál.
  3. Muzikanti alebo starí ľudia? мексиканцы или старикиToto je práca mexického umelca Octavia Ocampa. Je autorom nezvyčajných obrazov so skrytým významom. A ak sa pozriete pozorne, môžete tam vidieť omnoho viac.Starý muž a stará žena – blondína sa vzájomne na seba pozerajú. Ich obočie sú klobúky mexických hudobníkov a ich oči sú tvárou hudobníkov. Vidíte? Hovorí to o vašom vnímaní sveta. Ak ste prvýkrát videli hudobníkov – ste optimistický a veselý človek. Ak ste videli starých ľudí, vaše srdce je plné smútku a vidíte svet v temných farbách.
  4. Kovboj alebo starček? ковбой или старик

          Mladý kovboj alebo starý muž s veľkým nosom? Psychológovia hovoria, že toto určuje spôsob, akým ľudia myslia. S pozitívnym a                                    optimistickým postojom ľudia najskôr vnímajú mladého muža.

      5. Lebka alebo mladý párik? череп

          Väčšina ľudí vidí mladý pár, ktorý sa milo zhovára. Ale ak sa pozriete pozornejšie a zameriate svoju pozornosť na stenu, ktorá je za nimi, môžete vidieť lebku.

          Tento test, rovnako ako všetky vyššie uvedené, hovorí o flexibilite vašej mysle a o tom, ako rýchlo funguje váš mozog. Ak sa vám podarilo rýchlo prechádzať z jedného obrázka do druhého, potom máte rýchlu myseľ. Ak ste prvýkrát videli lebku, potom vaše podvedomie ukrýva temnejšie myšlienky, na ktorých sa zakladá aj vaša psychická nepohoda.

Niekedy je užitočné nazrieť do svojho podvedomia a zistiť, ako tajomstvá sa v ňom nachádzajú. Tieto obrázky vám k tomu dopomôžu, stačí len pozorne sledovať!

 

zdroj:chillin.sk/takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ľudské podvedomie je veľké tajomstvo a niekedy ani sami nevieme, čo sa v nás skrýva. Náš..." />