Týmto diagnózam gynekológa neverte! O tom ako ma nachytali na súkromnej klinike…

Za drobrú medicínsku pomoc sú ženy niekedy pripravené dať nemálo peňazí, len aby sa zbavili zdravotných problémov. Aj preto som sa rozhodla nesedieť v čakárňach mestskej klinky a zapísala som sa ku kvalifikovanému špecialistovi do platenej ordinácie. A vtedy sa to všetko začalo…

 

Skúsený lekár už pri prvej prehliadke rozhodol, že je načase, aby mi urobil takmer polovicu všetkých možných analýz. A samozrejme ani neváhal s liečbou: počas prípravy na analýzy bolo potrebné prejsť malým kurzom regenerácie s pomocou drahých imunostimulantov.

диагнозы в гинекологии

Keď boli hotové výsledky analýz, lekár ma na smrť vystrašil diagnóznou vážneho ochorenia a predpísal mi kopu ešte drahších liekov… Samozrejme po strašnom kolobehu antibiotík a všemožných vitamínov sa môj stav vôbec nezlepšil, zato peňaženka zívala prázdnotou.

диагнозы в гинекологии

Netreba dodávať, že strašná diagnóza zo súkromnej kliniky sa nikdy nepotvrdila ani pri opakovaných testoch v medicínskom laboratóriu… Čoskoro som si našla dobrého lekára v štátnej nemocnici, ktorý mi pomohol zbaviť sa problémov so zdravím. A minula som pri tom iba symbolickú sumu peňazí.

диагнозы в гинекологии

Podobné situácie sa vyskytujú nielen na súkromných klinikách, preto by ženy mali byť vždy opatrné pri vypočutí si týchto falošných diagnóz…

Diagnóza gynekológa

 1. Výber antikoncepcie na základe mnohých analýz
  Mali by ste sa mať na pozore, keď vám váš gynekológ dokáže vybrať vhodný druh antikoncepcie len na základe početných hormonálnych testov.Ak je žena úplne zdravá, bude stačiť ak vám lekár urobí obyčajnú prehliadku, ultrazvuk a vylúči kontraindikácie. Hormonálne analýzy nijakým spôsobom nepomôžu pri výbere toho, ktorá antikoncepcia sa najlepšie hodí tej ktorej žene.
  диагнозы в гинекологии
 2. Naliehavé odporúčania na liečbu ureaplazmy a mykoplazmy
  Ureaplazmy a mykoplazmy sú maličké baktérie, ktorých hlavných sídliskom je sliznica pohlavných orgánov a močového traktu. Môžu sa nachádzať aj u absolútne zdravých ľudí bez toho aby im spôsobovali nepríjemné symptómy.Liečiť by sa mali jedine v tom prípade ak by sa u jedného z partnerov objavili klinické príznaky bolesti (často to býva bolesť pri močení).
  диагнозы в гинекологии
 3. Vírus HPV a strašenie rakovinou
  Presvedčil vás gynekológ, aby ste si dali urobiť drahé analýzy na skryté infekcie? A potom u vás objavil vírus HPV s vysokou pravdepodobnosťou vývinu rakoviny? Nemusíte hneď upadať do paniky! V tomto náleze totiž nie je nič strašné.Hlavne nechoďte k doktorovi a nesúhlaste s agresívnou liečbou. Koniec koncov pravdepodobnosť, že sa u ženy s týmto vírusom vyvinie rakovina krčka maternice je extrémne nízka. A okrem toho žiadne lieky nedokážu tento vírus potlačiť, musíte sa spoľahnúť len na váš imunitný systém.
  диагнозы в гинекологии
 4. Detekcia maternicovej erózie a naliehanie na vypaľovanie
  Erózia krčka maternice je populárna choroba, ktorou gynekológovia radi strašia ženy. Ale nie všetky dámy vedia, že tento stav je absolútne bezpečný a liečiť by sa mal jedine v dvoch prípadoch: ak má žena po pohlavnom styku krvavý výtok, alebo v prípade bieleho výtoku bez zápachu. Často sa táto erózia uzdraví prirodzene bez pomoci externej liečby.

 5. Pochybná diagnóza – Gardnerella
  Poprvé je potrebné si ujasniť, že žiadne ochorenie ako gardnerella neexistuje. Čo existuje je bakteriálna vaginóza, pri ktorej je zvýšené množstvo nielen týchto gardnerell, ale aj iných mikroorganizmov.Gardnerelly môžu byť v ľudskom tele kľudne prítomné bez toho, aby spôsobovali nejaké problémy. Ak chce lekár určiť bakteriálnu diagnózu, musí vziať do úvahy Amsel a Nugent.
  диагнозы в гинекологии
 6. Lekár objavil prítomnosť húb rodu Candida a hneď máte herpes
  Prítomnosť Candida húb v sliznici pohlavných orgánov je normálny jav. Preto ich odhalenie ešte nemusí byť dôvod na určenie diazgnózy – genitálny herpes.

  Hlavnými príznakmi tejto choroby sú: zakalené výtoky, trvalé svrbenie, ktoré sa zhoršuje pri pohlavnom styku alebo v sprche, vyrážky na sliznici pohlavných orgánov.Ženy, ktoré trpia častými recidívami genitálneho herpesu, by mali podstúpiť ďalšie testy, aby vylúčili rad endokrinných ochorení.диагнозы в гинекологии
 7. Lekár trvá na odstránení malých endometrálnych cýst
  Nie všetky cysty je potrebné hneď odstraňovať na chirurgickom stole. Neoplazmy, ktoré nepresahujú viac ako 2 centimetre potrebujú iba systematické pozorovania. S malými cystami je dokonca možné aj úspešné tehotenstvo.

 8. Gynekológ vám predpíše naraz aj 10 – 15 prípravkov
  Mali by ste sa mať na pozore, hlavne ak sa lekár rozhodol vás zrazu liečiť takto horlivo. Je dôležité vedieť, že na liečbu gynekologických ochorení nepotrebujete žiadne imunomodulátory, vitamíny, výživové doplnky, hepatoprotektory, a tiež prostriedky na obnovu črevnej a vaginálnej mikroflóry.
  Vhodnosť takejto liečby je veľmi pochybná. V modernej medicíne je možné predpovedať ako budú reagovať dva maximálne tri preparáty v ľudskom tele. Ak ich už je viac, nie je známe aký efekt to môže vyvolať.Lekári tiež často predpisujú mnoho silných antibiotík na liečbu infekcií, hoci zápal ja možné úspešne vyliečiť iba s pomocou jedného takého prípravku.диагнозы в гинекологии
 9. Lekár trvá na odstránení maternicových fibroidov
  Lekári často svojim pacientom odporúčajú odstránenie maternicových fibroidov len na základe svojej konzervatívnosti alebo profesionálnej nekompetentnosti. Niekedy trvajú dokonca aj na úplnom odstránení maternice. Ale takéto riešenie môže byť bezohľadné, však táto choroba sa dnes už úspešne dá liečiť: existuje overená metóda – embolizácia maternicových artérií.

  Odstránenie maternice kvôli fibroidom je nevyhnutné len v extrémnych prípadoch: keď sa už príliš zväčší kvôli novým „naplneným“ výrastkom.
  диагнозы в гинекологии
 10. Liečenie adenomyózy bezdôvodne
  Často túto diagnózu lekári určia ženám po bežnom vyšetrení alebo ultrazvuku. A pritom pacientka vôbec nemusí mať žiadne symptómy: ťažká a bolestivá menštruácia s krvnými zrazeninami, nepohodlie pri pohlavnom styku.
  Okrem toho takáto diagnóza vôbec neznamená, že musíte okamžite začať s liečbou. Vo väčšine prípadov si ademomyóza vyžaduje len preventívne opatrenia.

  диагнозы в гинекологии

Tento článok vám neprikazuje, aby ste sa vyhýbali lekárskej pomoci, len slúži ako pripomienka toho, že by ste mali kriticky pristupovať k liečbe, ktorú vám špecialista predpíše. Prajeme vám veľa ženského zdravia!

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Za drobrú medicínsku pomoc sú ženy niekedy pripravené dať nemálo peňazí, len aby sa zbavili zdravotných..." />