Vdova s deťmi prišla k hrobu zosnulého manžela. Na reakciu detí nebol pripravený nikto

Keď nám zomrie milovaný človek, všetko akoby prestalo mať význam. Je to jeden z najťažších momentov, ktorý musíme prežiť s pomocou našic blízkych a vnútornej sily.

Kate Brazel bola jednou z tých žien, ktorá si prežila smrť milovaného manžela Freda. Alfred Brazel pracoval ako vyšší seržant, avšak rakovina konečníka sa u neho rozvinula tak rýchlo, že 5 mesiacov po jej diagnostikovaní zomrel. 31.júla 2017 bol deň, kedy poslednýkrát vydýchol, mal len 37 rokov.

Kate a jej dvaja synovia Milan a Mason prišli prvýkrát k hrbu svojho otca v novembri tohto roku. Kate si spomína, ako celú cestu na cintorín preplakala.

„Ako vojenská rodina sme strávili mnoho času od seba, takže som si myslela, že sa vracia domov zo služobnej cesty,“ hovorí Kate.

Hneď ako prišli k jeho hrobu, uctili si jeho pamiatku chvíľou ticha. Obaja synovia si pri náhrobku položili deku a začali sa s otcom rozprávať. Rozprávali mu o svojich úspechoch, zážitkoch a pocitoch ako keby komunikovali so živým Fredom.

Pre vdovu bolo ťažké, vysvetliť deťom čo je to smrť a kde je teraz ich otecko, pretože sama bola ešte v hlbokom žiali. Kate im teda povedala, že Boh si vzal ich ocka, aby mu pomáhal v raji.

„Kate preukázala obrovskú silu a vieru, že aj tie najťažšie chvíle sa musia prekonať, aby sme vedeli pokračovať ďalej v tomto živote. Inšpiruje ostatných a svoju nekonečnú lásku prejavuje zosnulému manželovi aj deťom každým svojím konaním,“ povedal fotograf o vdove.

Pred tým, ako opustili cintorín, mladší syn chcel robiť ešte jednu vec – rozlúčiť sa s ockom. Kate je presvedčená, že deti na svojho otca nikdy nezabudnú a vždy ho budú mať vo svojom srdiečku.

Všetci traja budú aj naďalej navštevovať hrob a spomínať tak na skvelého otca a milujúceho manžela. Ostáva už len veriť, že rodina sa so zármutkom dokáže vyrovnať…

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Keď nám zomrie milovaný človek, všetko akoby prestalo mať význam. Je to jeden z najťažších momentov,..." />