Zvážte svoj postoj k liekom proti bolesti. Ako sa ukázalo, oni neliečia, ale … mrzačia! TOTO je dôvod PREČO

Nemusíte byť farmaceutom, aby ste si zapamätali jednoduché pravidlá, ktoré všetci vieme takmer od detstva: aspirín zmierňuje bolesť a zápal a paracetamol znižuje teplotu. Priznajme, že aj bez konzultácie s lekárom často chodíme do lekárne a kupujeme tony liekov proti bolestiam a antipyretiká, ktoré stoja niekoľko centov!

Neponáhľajte sa ich hneď použiť, oni môžu byť nie len škodlivé, ale dokonca nebezpečné pre naše zdravie. A ak ich užijete vo veľkom množstve, môže to mať veľmi vážne dôsledky.

Pozorne si prečítajte tieto informácie a prestaňte užívať lieky proti bolesti ako všeliek pre všetky choroby. Pamätajte, že väčšina piluliek nelieči , ale len prelieči. A medzi týmito konceptmi je obrovský rozdiel.

Nebezpečenstvo liekov od bolesti

 

  • Paracetamol

 

Odborníci súhlasia s tým, že paracetamol by mal byť dnes zakázaný aj ako liek na predpis, nehovoriac o jeho voľnom predaji. Dokonca aj 4 gramy tejto látky (povolená denná dávka) môžu spôsobiť ťažkú otravu a viesť k poškodeniu pečene.

Navyše dvakrát prekročenie tejto dávky je plný akútnej hepatálnej insuficiencie. Táto choroba vedie k bolestivej smrti niekoľko dní. Inými slovami, tablety, ktoré na prvý pohľad vyzerajú neškodné, môžu vážne poškodiť zdravie alebo dokonca zabiť.

 

  • Aspirín

 

Analgetický účinok aspirínu trvá len niekoľko hodín, ale účinok riedenia krvi pretrváva niekoľko dní po užití lieku. Neprekvapujte, že po požití pilulky aspirínu, sa môže otvoriť aj stará rana alebo malý škrabanec a začať krvácať, napríklad u zubára.

Niektorí lekári odporúčajú užívať aspirín ako profylaxiu aterotrombózy, koronárnej choroby srdca alebo dokonca znižujúceho riziko vzniku rakoviny. Ale štúdie ukazujú, že takéto odporúčania sú oprávnené len pre tých, ktorí utrpeli mŕtvicu.

tablety proti bolesti  

 

  • Lieky od prechladnutia

 

Najobľúbenejšie lieky proti prechladnutiu: Coldrex, Teraflu, Fervex sú len paracetamol, malá dávka kyseliny askorbovej a chemikálie, ktoré poskytujú chuť. Nezabudnite: nemajú žiadne zložky, ktoré dokážu vyliečiť chorobu, iba maskujú príznaky.

Použitie týchto prostriedkov na zmiernenie stavu je niečo, čo je škodlivé a v niektorých prípadoch aj nebezpečné! Mimochodom, tradičná prax užívania takýchto liekov v noci je škodlivá dvojitým spôsobom, pretože paracetamol a podobné látky negatívne ovplyvňujú metabolizmus.

 

  • Proti bolesti a hladina hormónov

 

Akékoľvek nesteroidné protizápalové lieky, ako napríklad aspirín, ibuprofén, ketoprofén, diklofenak a iné, negatívne ovplyvňujú syntézu rastového hormónu.

Vzhľadom na to, že jedna tableta jednoduchého aspirínu môže mať niekoľko dní účinok na telo, nemali by ste ani premýšľať o serióznom tréningu pri užívaní takýchto liekov.

tablety proti bolesti  

 

  • „Vyprošťovák“ a zbavenie sa opice

 

Zloženie populárneho prostriedku na zvládnutie syndrómu opice je len obyčajný aspirín, sóda bicarbóna a kyselina citrónová. Je to jednoduché: aspirín anestetizuje, jedlá sóda znižujú kyslosť v žalúdku, ktorá vznikla pri prijímaní alkoholu a kyselina citrónová sa pridáva len pre chuť.

Zabudnite na to, že tento prostriedok lieči opicu! A ani si nemyslíte, že môže byť použitý ako preventívny nástroj na uľahčenie ďalšieho stavu. Ak ste už otrávili vaše telo značnou dávkou alkoholu, nemali by ste to dokončiť s pochybnými liekmi.

 

  • „Bezpečné“ lieky proti bolesti

 

Európski odborníci najčastejšie odporúčajú ibuprofén (Nurofen, MIG400, Advil, Solpaflex a ďalšie) ako náhradu aspirínu a paracetamolu. Vysvetľujú to tým, že tieto lieky rýchlo uvoľňujú bolesti hlavy a vysokú horúčku.

Ale mali by ste vždy mať na pamäti, že akékoľvek lieky proti bolesti môžu spôsobiť krvácanie do žalúdka alebo spôsobiť ďalšie poškodenie tela, takže ich použitie by malo byť odôvodnené. Zneužívanie týchto liekov na akékoľvek príznaky rozhodne nestojí za to!

 

  • Panacea na bolesť hlavy

 

Vo väčšine prípadov, ak máte pocit ľahkej nevoľnosti alebo bolesti hlavy, vezmete si nejaký liek na noc v nádeji, že sa ráno prebudíte, budete chodiť do práce a dokonca aj do telocvične. To je absolútne nesprávne. Zapamätajte si: tieto látky dokonca teoreticky nedokážu vyliečiť prechladnutie a bolesť hlavy – iba zmierňujú príznaky a to len na chvíľu.

Vzhľadom k lacnosti týchto liekov sa aj naďalej predávajú vo veľkých množstvách. Majte vždy na mysli, že pri kúpe nasledujúcej drogy stojí za to zachrániť vaše zdravie? Veď ho nemôžete kúpiť v žiadnom obchode za žiadne peniaze!

Nezabudnite zdieľať tieto informácie so svojimi príbuznými, pretože môžete pomôcť niekomu zachrániť jeho zdravie!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Nemusíte byť farmaceutom, aby ste si zapamätali jednoduché pravidlá, ktoré všetci vieme takmer od detstva: aspirín..." />