26-ročná žena porodila dcéru, ktorá je od nej o rok mladšia. Nikto nerozumie, ako je to možné!

Benjamin a Tina Gibson sa stali manželmi keď muž mal 26 a dievča 19 rokov. Zamilovaný párik sa rozhodol neodkladať svoj vzťah, keďže Ben bol vážne chorý. Už od prvých dní života ho prenasledovala cystická fibróza, nebezpečné dedičné ochorenie.

Z rovnakého dôvodu nemohli mať ani svoje vlastné deti, pretože Ben bol kvôli ochoreniu neplodný. Aj napriek tomu však o dieťatku snívali. Adopcia v Spojených štátoch nie je jednoduchá a preto sa rozhodli obrátiť sa na umelé oplodnenie.

Táto myšlienka skrsla v hlave muža, ktorý sa o tom dozvedel z televízneho vysielania. Po krátkej diskusii pár vyplnil žiadosť. Nasledujúce mesiace sa vyznačovali mnohými kontrolami – od lekárskych až po sociálne. Nakoniec im už len ostalo vybrať si vhodné embryo.

Po tom, čo si vybrali svoje embryo, čakala na nich neuveriteľná správa. Zistilo sa, že embryo, ktoré sa ujalo v ženinej maternici, bolo takmer rovnako staré ako budúca mamička. Zmrazené embryo bolo na klinike celých 24 rokov, čím sa žena nečakane stala držiteľkou rekordu.

Zaujímavé je, že dlhodobo zmrazené embryá nie sú nijako ovplyvnené zlou životaschopnosťou. Tine sa podarilo na svet priviesť malú Emmu s váhou 3 kilogramy a výškou 51 cm! Doktori nezaznamenali žiadne odchýlky od podobných prípadov.

Na to, že bola zmrazená 24 rokov, vyzerá celkom dobre. Emma je náš malý zázrak!“, zažartoval Benjamin. Tina stále neverí tomu, čo sa stalo: „Len si predstavte, pokojne to mohla byť naša kamarátka!“

Manželia sa postupne vžívajú do role rodičov a povinností s tým spojených. Nevylučujú, že by sa v budúcnosti rozhodli pre rovnaký krok, aby mohla Emma vyrastať s ďalšou sestričkou alebo bračekom.

Žena sa priznala, že nemala záujem o to stať sa slávnou. Podobný prípad sa stal s embryom, ktoré bolo na klinike zmrazené približne 20 rokov. Hoci sa jej podarilo tento rekord navýšiť, experti tvrdia, že 24 rokov v takýchto prípadoch nehrá žiadnu rolu.

Tak či onak, rodinke prajeme veľa zdravia a množstvo radostných chvíľ strávených v kruhu rodiny…

Prečítak si aj : ZOTRVAŤ ALEBO ODÍSŤ ZO VZŤAHU? 5 DÔVODOV PRE A PROTI

zdroj:chillin.sk

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Benjamin a Tina Gibson sa stali manželmi keď muž mal 26 a dievča 19 rokov. Zamilovaný..." />