50 ročná Julia Roberts hovorí každej žene z duše: Zabudnite na make-up a dokonalosť. Skutočným šťastím pre ženu je…

Holywoodska hviezda Julia Robertsová vyzvala pred nedávnom všetky ženy, aby ukončili  honbu za krásou a sústredili sa na dôležitejšie veci:

«Dokonalosť -tak znie názov veľmi rozšírenej choroby. Nanášame si na tvár tony líčidiel. Pravidelne si nechávame vpichovať botox a moríme sa hladom, aby sme dosiahli «ideálnych mier». Pokúšame sa napraviť niečo, čo je dokonalé samo o sebe a žiadnu opravu nepotrebuje. A to, o čo by sme sa mali starať v prvom rade, zostáva mimo našu pozornosť.

Viete, čo to je?

Naše duše. To duša potrebuje starostlivosť a pozornosť. Nastal čas venovať sa práve jej. Povedzte poctivo – ako môžete čakať, že si vás niekto zamiluje, keď sama seba nemáte rada? Ak cítite potrebu maskovať svoj zovňajšok, môžete vyhlásiť, že ste sama so sebou spokojná? Nie. Chcem, aby ste si jasne uvedomili, že nemá žiadny zmysel, ako žena vyzerá zvonku, ak je vnútri absolútne prázdna.

Chcem jasne vyhlásiť, že sa ďalej nehodlám zmierovať s líčením. Nebudem sa líčiť, pretože už ma nebaví nosiť cudziu tvár. Prišiel čas zhodiť masku. Viem, že mám vrásky, ale ja ich chcem vidieť. To som predsa ja – ozajstná. Chcem, aby ste ma brali takú, aká som.

Uvedomujete si, že svet ovláda umelá estetika, ktorá nás uväznila vo falošných predstavách o vzhľade? Namiesto aby sme žili podľa svojej prirodzenosti, máme povinne nasledovať kánony krásy, ktoré nám boli vnútené.

A viete čo?

 

Už som z toho unavená. A povedala som si jasné: STOP. Vyzývam všetky ženy, aby sa zastavili a uvedomili si, kým sú naozaj a čo si naozaj želajú. Spomeňte si, kto ste.

Nikdy nikto nemôže na 100% odpovedať nejakým kritériám krásy. To, ako vyzerá, je to posledné, čo si na človeku máme ceniť. Všetko, čo má skutočne význam, je jeho duša. Zapamätajte si to navždy ».

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Holywoodska hviezda Julia Robertsová vyzvala pred nedávnom všetky ženy, aby ukončili  honbu za krásou a sústredili..." />