7 fráz, ktoré signalizujú, že vás už nemiluje. Rozchod alebo záchrana vzťahu je na vašich pleciach

Vybudovať si pevný a dlhotrvajúci vzťah s druhou polovičkou nie je tak jednoduché ako si možno mnohí myslia. Určite ste sa z času na čas zamýšľali nad tým, či by bol váš potencionálny vzťah silný a trvalý alebo by bolo pre vás lepšie, ak si s tým druhým človekom nebudete nič začínať.

мужчина больше не любит

Život je však nevyspytateľný a nikdy neviete, ako dopadne váš partnerský vzťah. Samozrejme, nie je možné predvídať, čo sa stane v budúcnosti, ale je možné zachytiť okamih, keď o vás muž začne strácať záujem, alebo vás jednoducho prestane milovať. Hlavné je, aby ste sa pokúsili zachrániť to, čo sa ešte dá, v opačnom prípade bude lepšie, ak zo vzťahu odídete, pretože neustále trápenie nepomôže ani vášmu zdraviu a ani samotnému vzťahu.

Psychológovia tvrdia, že napriek faktu, že všetci muži sú odlišní, existujú pre nich určité vzorce správania. Napríklad také frázy, ktorými nepriamo naznačujú krach vzťahu, či ich nezáujem voči svojej polovičke. Môže sa jednať aj o nasledujúce vety…

 1. Nie som ti nič dlžný a nemusím ti podávať žiadne hlásenia“Tak napríklad, manžel sa vráti neskoro domov a na vašu otázku: „Kde si bol? Bála som sa o teba,“ odpovedá: „Nemusím ti podávať nijaké hlásenia.“ Nie, neznamená to hneď, že bol s inou ženou. Ukazuje, že jeho city k vám z nejakého dôvodu ochladli. Zamilovaný muž by povedal, že mal veľa práce alebo že niekoho stretol na ceste domov. Milujúci človek nechce z každej otázky vytvoriť hádku.

  мужчина больше не любит

 2. Mňa to nezaujíma.“Muž je oporou pre ženu. Zástupca silnejšieho pohlavia musí svojou druhú polovičku ochraňovať a pomáhať jej. Ak pri vašej žiadosti o niečo alebo pri rozprávaní sa o probléme začujete niečo ako: „Toto nie sú moje starosti“ alebo „Toto sú tvoje problémy,“ viete, že koniec vzťahu je blízko. Rozumiete tomu, ale túto skutočnosť prijímate len veľkou nevôľou, ale načo by vám bol muž, pri ktorom musíte všetko riešiť sama?Milujúci muž sa vás vždy bude snažiť rozveseliť, pomôcť alebo sa o to aspoň pokúsi. Nezáujem nemá vo vzťahoch žiadne miesto.

  проблемы в отношениях

 3. Ak sa ti niečo nepáči, nájdi si iného.“Nikto z nás nie je dokonalý, no ak sa chce, vždy sa dá niečo zlepšiť a napraviť. Len hlúpy človek na sebe odmieta pracovať a rozvíjať sa. Predstavte si situáciu, že žena poradí mužovi, ako by mohol niečo vylepšiť a on odpovie: „Ak sa ti niečo nepáči, nájdi si iného,“ alebo „Nájdi si teda romantika, pomocníka a poradcu…“ Takýto muž s vami manipuluje a priamo ukazuje na svoju ľahostajnosť. Muž, ktorý vás ľúbi, sa vždy pokúsi nájsť kompromis, analyzuje aj seba spolu s radami od milovanej ženy. Pozor, záleží na tom, akým spôsobom poukazujete na niečo, čo by ste rady zmenili. Ak sa rada hádate, na odpovede takéhoto typu nebudete musieť dlho čakať…

  проблемы в отношениях

 4. Neverím ti.“Zapamätajte si, že žiarliví muži sú buď málo sebavedomí alebo despotickí. Ak hľadá chyby pri každom kroku ktorý urobíte, alebo že prídete domov o 15 minút neskôr či v prípade, že sa vám vybije telefón, vedzte, že mu to robí radosť ak vás môže vypočúvať. Navyše, pri každej vašej odpovedi vám zahlási, že vám aj tak neverí. Hľadá len zámienku na hádku alebo zakrýva svoje vlastné nedostatky. Zrelý muž vás dokáže vypočuť a nepotrebuje robiť divadlo kvôli obyčajnej maličkosti. Dôvera je základom každého vzťahu.

  проблемы в отношениях

 5. Mne je to jedno.“Požiadate ho o radu pri výbere šiat či tapety na stenu a on vám odpovie: „Rob čo chceš, hlavne rýchlo.“ Toto zapácha ľahostajnosťou. Všetky záležitosti, ktoré sa ho bytostne netýkajú nechá na vás a povie vám, aby ste to urobili ako chcete. Muž, ktorý máo svoju ženu záujem, chce byť súčasťou jej života a nerozčúli sa kvôli maličkostiam. Samozrejme, naťahovanie sa pre každú nepodstatnú vec sa nevypláca zo žiadnej strany.

  проблемы в отношениях

 6. Nenamýšľaj si.“Už ste bola v situácii, keď ste povedali, že vám niečo nevyhovuje alebo cítite, že vám váš partner nevenuje dostatok pozornosti a on na vás vyštekne, že si namýšľate? Možno mal pravdu, no opýtajte sa ho, ako k tomuto názoru prišiel. Skutočný muž vysvetlí, že má kopu práce, no aj napriek tomu mu na vás záleží a zaujíma sa o vás. Ten, kto už pocítil ochladnutie citov sa bude rozčuľovať a začne vás obviňovať z domýšľania.

  проблемы в отношениях

 1. Naozaj ťa ľúbim…“Môže prejav lásky vyzerať aj zle? Možno si poviete že nie, no niekedy sa stáva, že používame nadbytočné slová. Frázy ako: „Veľmi ťa ľúbim,“ alebo „Samozrejme, že ťa milujem,“ zvyčajne hovoria muži, ktorí radi so svojimi polovičkami manipulujú.Aj v prípade, že vás muž naozaj miluje, nemusí vám pod oknom spievať serenády a písať básničky. Väčšina z nich preferuje stručnosť a preto vám jednoducho povedia, že vás ľúbia.

  проблемы в отношениях

Hoci majú psychológovia pravdu, nemožno okamžite robiť unáhlené závery a paniku. Je dôležité uvedomiť si, že všetci ľudia sú odlišní a spôsob, akým s nimi komunikujete, zohráva vo vzťahu obrovskú úlohu. Zvoľte jemnejší tón hlasu a všetky otázky sa pokúste riešiť postupne. V každom prípade je potrebné porozprávať sa o všetkých problémoch s vašou druhou polovičkou a nespoliehať sa bezhlavo na názory odborníkov. Ak počujete takéto frázy len príležitostne, nemáte žiadny dôvod na to, aby ste si znepríjemňovali život.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Vybudovať si pevný a dlhotrvajúci vzťah s druhou polovičkou nie je tak jednoduché ako si možno..." />