Bielko – skutočný zázrak! Toto je dôvod, prečo by ho mali ľudia nad 40 rokov konzumovať 3-krát denne

Len málo ľudí vie, že zo všetkých bielkovinových potravín sú vaječné bielka tie najľahšie na trávenie. Dokonca aj Svetová zdravotnícka organizácia potvrdila túto skutočnosť prijatím dekrétu na uznanie tohto živočíšneho produktu ako referenciu.

яичный белок для похудения

Výhody vaječných bielkov

Obzvlášť by ich mali konzumovať ľudia starší ako 40-45 rokov. Vzhľadom na to, že naše telo ho dokáže spracovať až na neuveriteľných 98%, nepociťujeme po ich zjedení pocit ťažkosti, ako je to u pokrmov z mäsa.

яичный белок для похудения

Bielok z kuracieho vajíčka obsahuje 85% vody, 12,7% bielkovín, 0,3% tuku a 0,7% sacharidov. Taktiež v sebe má vitamíny skupiny B, ktoré sú užitočné aj pre ženské zdravie: podporujú rast vlasov, nechtov a udržiavajú váhu v norme.

Mnohí odborníci na výživu dokonca odporúčajú svojim pacientom, aby nahradili večeru dvoma vaječnými bielkami. Počas noci sa produkt rozkladá, dodáva telu aminokyseliny a pomáha mu pri uvoľňovať užitočné hormóny: somatotropín a serotonín.

яичный белок для похудения

Chudnutie

Keďže vaječné bielka obsahuje minimálne množstvo tukov a sacharidov, človek postupne stráca aj na váhe. Jedná sa o jeden z najefektívnejších spôsobov boja proti viscerálnemu tuku! Lekári taktiež odporúčajú jesť bielka po ochorení aj počas neho, pretože pomáhajú človeku posilniť imunitný systém.

Krvný tlak

Bielko obsahuje špeciálnu látku – peptid. Ten pomáha udržiavať krvný tlak na normálnych hraniciach. Preto tí, ktorí trpia častými zmenami tlaku, by mali povinne skonzumovať každý deň maximálne 2-3 vaječné bielka.

яичный белок для похудения

Je dôležité tiež pochopiť, že nadbytočná konzumácia vaječných bielkov môže viesť k rozvoju „zlého“ cholesterolu, čo dokáže negatívne ovplyvniť prácu kardiovaskulárneho systému.

Podeľte sa o tento článok aj s vašimi priateľmi ak vám záleží na ich zdraví!

zdroj:takprosto.cc