„Čím dlhšie si zachováte pohlavný život, tým vyššieho veku sa dožijete!“ Tieto dôvody nemôžete ignorovať

Ak sa vaša prvá menštruácia začala v 12 rokoch alebo aj neskôr, tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou odžijete až 90 rokov! Aspoň to tvrdia vedci z Kalifornskej lekárskej univerzity.

Štúdie preukázali, že ženy, ktoré svoju prvú menštruáciu dostali medzi 12 až 15 rokom, sú menej náchylné na chronické choroby, menej sa poddávajú škodlivým návykom, a zvyčajne aj žijú dlhšie. S čím to je zviazané, je veľmi ťažké objasniť. Ale…

Existuje niekoľko tajomstiev, ktoré pomáhajú žene zachovať si zdravie a dlhovekosť. Ukazuje sa, že nielen dedičnosť, ale aj životný štýl či škodlivé návyky na dlhovekosť žien vplývajú.

Avšak ak sa po menopauze vzdáte intímneho života, bude to mať pre vás oveľa viac negatívnych dôsledkov. «Chillin.sk» vám povie, prečo by ste v práve tomto ťažkom životnom období mali pokračovať v pohlavnom živote.

Ženská dlhovekosť

«Ľudia každého veku sú podriadení láske…» Sú tieto slová pravdivé, aj keď sa bavíme o intímnej blízkosti? Aj v prípade, že máte viac ako 50 rokov? Menopauza je v živote ženy veľmi bolestivé obdobie. Okrem ukončenia funkcie pohlavných orgánov dochádza aj k určitým zmenám v intímnom živote.

Takmer každá predstaviteľka nežnejšieho pohlavia verí, že po štyridsiatke intímny život takmer neexistuje a po päťdesiatke sa pohlavný život ženy úplne končí.

долголетие женщины

Avšak nie všetko je také tragické! Gerontológovia sú presvedčení, že menopauza nie je prekážkou sexuálnemu životu. Aj v 50 a dokonca aj v 60 je žena schopná viesť aktívny sexuálny život, užívať si skutočné potešenie. Lekári dôrazne odporúčajú: «Milovať sa počas menopauzy kľudne môžete, dokonca by ste mali!»

Samozrejme, s príchodom menopauzy môže žena zažiť mnoho nepríjemných pocitov: je spokojná a zrazu nahnevaná, bola plná energie a zrazu je letargická a apatická, schopná spať 24 hodín denne. A to nespomínam ešte nenávidené horúčavy, nočné potenie, poruchy spánku a problémy s močením. 

климакс у женщины что делать

Zvládnuť menopauzu je vždy zložité. Lekári odporúčajú dodržiavať rovnováhu medzi prácou a oddychom, zamilovať si liečebné cvičenia, zo stravy vynechať veľmi ostré, solené a vyprážané jedlá, a vyhnúť sa škodlivým návykom.

Odporúča sa aj liečebná kúra revitalizačnými liekmi, vitamínmi, upokojujúcimi (ale len po porade s lekárom) hormonálnymi liekmi. Aj tak však špecialisti jedným hlasom tvrdia, že intímny život je tým najlepším liekom na obdobie prechodu!

климакс женщины

Ak ste presvedčení, že po 45-50 váš sexuálny život úplne zmizne, musíme vás sklamať. Čím bližšie k menopauze, tým je hladina ženských pohlavných hormónov nižšia, až na hladinu testosterónu, ktorá zostáva rovnaká. A práve ten je zodpovedný za vzrušenie, záujem o život a sexuálnu túžbu… Štúdie dokazujú, že po 40 by sa, ak nič iné, pohlavný život mal ešte zintenzívniť.

Iný mýtus, kvôli ktorému si ženy po päťdesiatke dobrovoľne odriekajú intímny život je, že je rozšírené tvrdenie, že po 50. si už žena sexuálny akt nedokáže užiť. Napokon aj jedným z prvých symptómov menopauzy je vaginálna suchota. A ako si to môžete užiť, keď jediné čo pociťujete je nepohodlie a dokonca aj bolesť?

Našťastie dnes to už nie je žiadny problém: police v lekárniach praskajú od všemožných lubrikantov a intímnych krémov, ktoré sa vyrábajú práve na zlepšenie vášho intímneho života.

что значит климакс для женщины

Okrem toho sa pohlavné reakcie žien v zrelom veku takmer nemenia, na rozdiel od sexuálnej túžby mužov. Žena, ktorá sa na začiatku svojho intímneho života vyznačovala takmer až neaktivitou, dosahuje vrchol svojich sexuálnych možností v rokoch od 35 do 50. Ak žena vedie pravidelný a kvalitný pohlavný život, jej sexuálne možnosti neutrpia ani v zrelšom veku. 

климакс у женщины

Samozrejme, ľudia, ktorí prekročia 50-ročný míľnik, vo všeobecnosti častejšie podľahnú rôznym chorobám, ale pravidelný sexuálny život vôbec nezhoršuje priebeh choroby, skôr naopak – zlepšuje krvný obeh, normalizuje nervový systém a zlepšuje celkový zdravotný stav.

Pohlavný život počas menopauzy aspoň raz do týždňa je schopný lepšiť náladu vytvoriť pocit radosti. Pravidlená pohlavná blízkosť až dvakrát do týždňa zlepšuje produkciu sekrečného imunoglobínu A a tým pádom ochraňuje ženu od všemožných vírusov a baktérií.

Okrem toho, bozky či láskavé pohladenia dva razy do týždňa vám dajú vynikajúcu možnosť výmeny mikroflóry s partnerom, čím sa vaša imunita len zlepší. Záver: pohlavný život chráni pred chorobami!

Intímne vzťahy trikrát do týždňa znižujú riziko infarktu myokardu, zlepšujú prietok krvi a normalizujú funkciu kardiovaskulárneho systému.

секреты долголетия

Nezamerajte sa však len na intimitu ako na zdroj dlhovekosti. «Prirodzenou funkciou pohlavných orgánov je udržanie a pokračovanie ľudskej rasy. Ak sa pohlavná funkcia nezneužíva, tým dlhšie môžete žiť! Avšak jej zneužívanie či nadmerné potešenie môže viesť k predčasnému vyčerpaniu organizmu a tým pádom aj k jeho predčasnému starnutiu,» — tvrdí akademik Bogomolets. Ako vidíte aj tu praví pravidlo, všetko je dobré, len s mierou.

в чем секрет долголетия  
Menopauza nie je v živote ženy ľahkým obdobím. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na svoje nedostatky, lepšie urobíte ak sa zameriate na vaše úspechy, ktoré sa nevyparia len preto, že práve prechádzate menopauzou!

Chcete byť v každom období svojho života zdravé, krásne a šťastné? Milujte a buďte milované! A s článkom sa nezabudnite podeliť aj s priateľkami na sociálnych sieťach.

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ak sa vaša prvá menštruácia začala v 12 rokoch alebo aj neskôr, tak sa s najväčšou..." />