Číňan našiel dievčatko v lepenkovej škatuli. O niekoľko dní sa príbeh zopakoval…

 

 

V mnohých rozvinutých krajinách je samozrejmé, že všetky deti majú rovnaké práva bez ohľadu na pohlavie. Ale zároveň stále na svete existuje mnoho krajín, kde sa chlapec považuje za oveľa lepšiu možnosť ako dievča.

V 70-tych rokoch minulého storočia čínska vláda prijala politiku obmedzujúcu pôrodnosť (jedna rodina – jedno dieťa). Pokuty za druhé dieťa dosiahli približne 8 priemerných ročných platov v danej provincii.

Z tohto dôvodu mnohé rodiny začali chcieť chlapca. Má oveľa väčšiu šancu v budúcnosti nájsť si prácu, a to najmä vysoko platenú. Takýto spôsob myslenia viedol k obrovskému množstvu sociálnych problémov.

Mnohé páry, ktorým sa ako prvé dieťa narodilo dievča, sa ju pokúsili dať do detského domova, dúfajúc, že sa tam o ňu postarajú. Ale ani zďaleka všetci neboli takí ohľaduplní…

Stali sa aj prípady, keď rodičia zabili svoje novonarodené dcéry. Väčšina ich jednoducho hodila do lesa, alebo ich nechali na ulici v lepenkových škatuliach.

Veľa ľudí sa na takú nespravodlivosť nedokázalo pozerať. Medzi nimi aj muž menom Yu Shanzhong. Počas svojho života našiel a vychoval 12 dievčatiek. Po prvýkrát sa pre takýto čin rozhodol pred 35 rokmi. Vtedy mal 40 rokov.

O štyri roky našiel Yu ešte jedno dievčatko v škatuli od topánok. Znova ju nedokázal nechať napospas osudu a zobral ju so sebou domov. On a jeho žena si dievča adoptovali. Po čase dosiahol počet adoptívnych dcér číslo 12.

Niekedy ľudská krutosť dokáže Yua šokovať. Napríklad v roku 1998 našiel v krabiciach dve zo svojich mladších dcér. Mali len týždeň od pôrodu…

Ohromná rodina žije veselo no biedne. Yu je jediný, ktorý do domu prinášal peniaze. Robil všetko preto, aby im na stole nikdy nechýbal chlieb. Jedna Yuových dcér rozpráva, že niekedy musela aj s matkou chodiť po uliciach a hľadať zbytky. A niekedy dokonca aj žobrať. Dobrí ľudia im dali svoje staré oblečenie a nejaké peniaze.

Dnes už štyri z Yuových dcér študujú na univerzitách a dostávajú podporu od štátu. Všetky ostatné ešte stále žijú v dome svojho adoptívneho otca, kde v obývacej izbe visí výšivka, ktorú urobila jedna z jeho dcér. Tam si môžete prečítať čínsky nápis „pokojná rodina bude prekvitať“.

K 70-tym mužovým narodeninám sa dcéram podarilo našetriť peniaze, aby mu mohli podarovať zlatý prsteň ako prejav vďačnosti za všetko čo pre nich urobil.

Tento príbeh opäť potvrdzuje, že z akejkoľvek, dokonca aj ťažkej, životnej situácie sa dá nájsť východisko. Hlavné je, aby ste okolo seba mali takých dobrých a sympatických ľudí ako je Yu Shanzhong.

Zo svojimi pocitmi z tohto článku sa s nami podeľte v komentároch nižšie!

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
    V mnohých rozvinutých krajinách je samozrejmé, že všetky deti majú rovnaké práva bez ohľadu..." />