Lekári dospeli k záveru, že milióny ľudí sa môžu zachrániť pred týmto smrteľným ochorením.

Rakovina je mor 21. storočia. Jednou z najvážnejších a ťažko liečiteľných je rakovina pankreasu. Tento článok však nie je o zúfalstve a tom, aké je všetko zlé. V priebehu niekoľkých rokov dánski gastroenterológovia pozorovali svojich pacientov a identifikovali hlavnú príčinu tohto ochorenia. Vašou úlohou je zabrániť jej nástupu alebo aspoň identifikovať ho včas, aby ste sa vyhli vážnym zdravotným problémom.

Gastroenterológovia zistili, že riziko vzniku rakoviny pankreasu na pozadí chronickej pankreatitídy sa zvyšuje s trvaním anamnézy pankreasu, s vekom pacienta a tiež s rodinnou anamnézou. Hlavnou príčinou je teda opätovné prepuknutie chronickej pankreatitídy.

O tom, prečo je dôležité identifikovať túto chorobu včas (človek s ňou môže žiť aj 15 rokov a nemusí spozorovať jej prítomnosť) a ďalšie súvisiace faktory, ktoré vedú k rakovine, ako aj ako sa vyhnúť tejto chorobe, vám v tomto článku zhrnie redakcia Chillin.sk.

Exacerbácia chronickej pankreatitídy

Dánski vedci z University of Aarhus vykonali 13 štúdií s 14 611 pacientmi, ktorí mali rakovinu pankreasu. Odborníci odhalili, že po 2 rokoch po diagnostikovaní chronickej pankreatitídy sa pravdepodobnosť rakoviny pankreasu zvyšuje 16-krát. Upozorňujeme, že časté fajčenie je základným spúšťačom tejto choroby, rovnako aj alkohol pri pravidelnom požívaní vo veľkom množstve.

Ak u pacientov rovnakého veku vylúčite faktory, ako sú cigarety a alkohol, a pridáte špeciálnu výživu, riziko rakoviny klesá dvojnásobne.

Minimálne riziko onkologického procesu sa vyskytlo už v 9. roku chronického ochorenia. Preto je veľmi dôležité odhaliť chronickú pankreatitídu včas. Trend za posledných tridsať rokov nie je len v náraste výskytu chronickej pankreatitídy, ale vo veku vzniku ochorenia  – od 39 rokov, zatiaľ čo v minulom storočí bola diagnostikovaná choroba od 50 rokov života.

Z toho vyplýva, že rakovina pankreasu sa pomaly presúva do čoraz mladšej vekovej kategórie. Ďalším dôvodom vzniku tohto ochorenia je nedostatok horčíka v tele. Práca špecialistov na klinike Mayo doplnila hlavnú štúdiu americko-japonského tímu, ktorá odsledovala dôsledky nedostatku horčíka u 66 806 ľudí vo veku 50 až 76 rokov.

Zníženie dennej dávky horčíka o 25% sprevádzalo takmer dvojnásobné zvýšenie rizika zhubných nádorov a nedostatok každých ďalších 100 mg horčíka zvýšil pravdepodobnosť rakoviny pankreasu o 24%. Mimochodom, nedostatok horčíka, ako aj vitamínov rozpustných v tukoch je dôsledkom trofickej nerovnováhy pri prijímaní množstva živín  u pacientov trpiacich chronickou pankreatitídou.

Samozrejme, nemožno nikoho nútiť, aby sa vzdal cigariet či alkoholu. Toto je na každom z nás. Ale odporúčame aby ste navštívili z času na čas aj gastroenterológa. Aj keď vám bude zistená pankreatitída, je oveľa lepšie fungovať na špeciálnej strave po celý zvyšok života ako byť na chemoterapii. Príznaky pripomínajú gastritídu, a práve preto ich toľko ľudí ignoruje.

Hneď ako spozorujete, že niečo nie je v poriadku s tráviacim traktom, vyhľadajte odborníka. Koniec koncov, hlavným nepriateľom nášho zdravia je naša lenivosť a ľahkovážnosť.

Zdroj : takprosto.cc