Hlad predlžuje život, sýtosť ho skracuje! Známy 80-ročný režisér prezradil tajomstvo, prečo sa toľko dožil

Len nedávno, v auguste minulého roka, slávny a neuveriteľne talentovaný režisér a scenárista Andrej Končalovskij, dovŕšil 80 rokov a stále vedie aktívny životný štýl, natáča filmy, cestuje, trávi čas s dvoma deťmi a mnoho vnúčatami, a popri tom vedie predstavenia v divadle a píše knihy.

Už odjakživa ma zaujímala odpoveď na otázku – ako sa niekto dokáže realizovať v tak veľa oblastiach, byť aktívny a plný energie aj v zrelom veku, zatiaľ čo iní sa utápajú v sklamaniach a trápia ich choroby? V čom tkvie tajomstvo úspechu slávnych ľudí?

польза голодания раз в неделю

Redakcia «Tak jednoducho!» pripravila pre vás múdre životné rady od práve zmieneného Andreja Končalovkého. Povedzte životu «áno»!

Režisér sa priznal, že za posledných desať rokov zažil niekoľko ťažkých životných situácií, z ktorých sa mu niekedy tlačia slzy do očí. Aj napriek tomu sa však Končalovskij vo všetkom, dokonca aj v ranách osudu a ťažkých skúškach, naučil vidieť zmysel a nevešať plecia. Vo svojich 80 rokoch je Andrej stále plný života. A v každej situácii sa snaží udržať si optimistický postoj.

«Naozaj to pomáha, najmä počas tých najťažších momentoch v živote!» — priznáva sa režisér.

польза голодания для кожи

Výhody pôstu

«Život je bolesť. Strom bolí všetko. Ale život je viac – je to túžba. Život je deficit. Hojnosť je smrť. Akonáhle uvidíte celý obraz a na obzore nie sú žiadne túžby či želania – život prestal. Musíte si pestovať svoje túžby, pretože ak ich máte, budete mať všetko. Aj kreativitu aj to ostatné. Pôst predlžuje život. Sýtosť nás posúva bližšie k smrti.

Nedostatok prináša úžasný pocit potešenia! Keď hladujem alebo držím diétu, mám úplne iný postoj k jedlu aj k obyčajnému kúsku chleba. Deficit je veľmi dôležitý vo všetkom. V slobode tiež. Deficit je dokonca podľa mňa úplne nevyhnutný», — hovorí slávny režisér a podľa mňa má pravdu!

польза голодания для печени

«Akonáhle človek získa všetku slobodu na svete, stane sa zvieraťom.

Človek nedokáže nepremýšľať nad smrťou, navyše vo veku, keď je jej prítomnosť až nevyhnutná. Čím dlhšie žijeme, tým je zaujímavejšie pre nás pochopiť význam konečna. Naša prejavená aj neprejavená podstata je konečná. Len nevieme nakoľko zomierame.

Myslím, že tam za čiarou existuje niečo, čo bude existovať navždy. Poviem to takto: hedonizmus vyzmizne, keď si uvedomíme, že tam bude život s jeho každodenným chlebom a spievajúcimi vtákmi, ale bez nás. Samozrejme, že sa bojíte. Ale pokiaľ pred tým utekáte, ste nažive».

польза голодания для здоровья

Končalovskij verí, že ľudské práva sú chiméra a falošné sľuby európskej civilizácie. Je to obrovská diktatúra lži. Ľudské práva sa nikde nedodržiavajú!

«Všetky veľké civilizácie sú postavené na zodpovednosti, nemôžete ľudské práva postaviť nad ľudské povinnosti.

Tí, ktorí nevykonávajú povinnosti, nemôžu mať práva. Pozrite sa na čínsku civilizáciu, na kresťanskú civilizáciu – v oboch ide predovšetkým o povinnosti. Keď človek dostane všetky práva, stratí svoju ľudskú podstatu. Ale čo sú to povinnosti? Je to kultúra! Podľa môjho názoru európske liberálne myšlienky vedú do priepasti preto, lebo na prvé miesto stavajú práva. Je to cesta priamo do pekla. V tomto zmysle som tajnostkár a pokrytec!» — ironicky hovorí Andrej.

польза голодания для мозга

«Globalizácia ničí autoritu štátov… A naši diváci sa bohužiaľ čoraz častejšie stávajú kino-američanmi. Počas filmu jedia popcorn a pijú Colu. Prečo sú dnes kiná také veľké? Pretože všetci žujú. Hollywood robí filmy pre prežúvajúcich. Ja točím filmy pre čítajúcich. Zákon trhu je, že keď dopyt určuje ponuku, vedie to k ničeniu celých kultúr.

Pretože dopyt je vždy nižší, než by mal byť. Masivita je zhubná. Pre človeka je vlastná práve individualita. Niekde v Biblii sa píše, že cesta na vrchol je ťažká a úzka. Preto sa v umení všetko stáva čoraz masovejším».

Človeku sa žije ľahšie bez námahy, ale bez námahy neexistuje rast. Považujem za veľmi pravdivé tvrdenie, že ľudí, ktorí čítajú knihy, budú ovládať ľudia, ktorí ich nečítajú.

польза голодания для мужчин

«My všetci sa meníme, nemenia sa iba idioti. S vekom vznikajú iné ilúzie. Prečo ilúzie? Preto, lebo každých desať rokov si hovoríme: ach, aký som len bol sprostý.

V tridsiatke si myslíte, že ste boli sprostý v dvadsiatke, v štyridsiatke zasa, že v tridsiatke ste boli naivní. To isté platí pre každý vek, aj v osemdesiatke: myslíte si, och, aký som bol v sedemdesiatke mladý».

польза голодания

Režisér tiež prezradil, ako sa dokázal vyrovnať so situáciou, keď jeho dcéra Máša po havárii upadla do kómy. Mnohé veci Končalovkému pomohla prehodnotiť kniha «Povedať životu «Áno!» od filozofa Viktora Frankla. Po jej prečítaní pochopil, že dokonca aj tej natragickejšej situácii, sa dá nájsť zmysel.

польза и вред лечебного голодания

V tomto roku Andrej Končalovskij a jeho prekrásna partnerka budú oslavovať 20. výročie sobáša. Spolupráca režiséra a herečky im nedávno priniesla «Zlatého orla» za film «Raj», kde Júlia stvárnila hlavnú postavu.

Zachovať vrúcne a harmonické vzťahy v rodine režisérovi pomáhajú múdrosť, optimizmus a láska. Slávny režisér však aj každý večer pred spánkom vzdáva vďaky vesmíru za prežitý deň a pravidelne si stanovuje pôstne dni, kedy 24 hodín neprijíma žiadnu potravu.

польза и вред суточного голодания

RADA REDAKCIE

 Pravidelný pôst upevňuje imunitu a pomáha udržať balans všetkých látok v našom tele a schudnutie je len ďalší bonus tohto liečebného pôstu.

Páčil sa vám článok? Podeľte sa s týmito múdrymi myšlienkami slávneho režiséra aj s priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Len nedávno, v auguste minulého roka, slávny a neuveriteľne talentovaný režisér a scenárista Andrej Končalovskij, dovŕšil..." />