Jej dieťa sa narodilo bez mozgu. Chlapček dnes má 5 rokov a ŽIJE. Pozrite sa, ako vyzerá dnes…

Materinskú intuíciu možno považovať za neuveriteľný fenomén. Čokoľvek povedia priatelia, rodina alebo lekári, matky sú tie, ktoré svoje dieťa poznajú najlepšie.

Shelly a jej manžel Rob boli nadšení, keď sa dozvedeli, že do ich života pribudne ďalší člen rodiny. Bohužiaľ, správy od lekárov sa pre nich stali nočnou morou. Chlapčekovi diagnostikovali hydrocefalus – jav, kedy sú dutiny mozgu naplnené prebytočnou kvapalinou.

Deštruktívne ochorenie v ňom zanechalo len 2% mozgu a lekári mu dávali takmer nulovú šancu na prežitie. Podľa štatistík, polovica týchto detí zomrie ešte v maternici a druhá polovica prežije len niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Malý Noah je výnimkou, ba dokonca rekordérom! Chlapček má 5 rokov a jeho mozog začal rásť. Rodina mala šťastie aj v tom, že chlapec už nepotreboval žiadne ďalšie finančne nákladné operácie.

Vo svojich 4 rokoch takmer dohnal rovesníkov vo vývoji, aj napriek tomu, že pred troma rokmi dozadu nemohol robiť prakticky nič! Jeho matka bola od šťastia v siedmom nebi – jej syn prekonal všetky nepriazne osudu aj napriek nepriaznivým predpovediam lekárov.

Predošlou rekordérkou bolo dievčatko, ktoré sa dožilo viac ako 2 roky a udržiavanie ju pri živote stálo približne pol milióna dolárov.

Aj tento prípad je príkladom toho, aký vie byť život nevyspytateľný. Malý Noah má obrovské šťastie a nám neostáva nič iné, ako mu popriať zdravie a čo najviac rokov strávených medzi milujúcimi ľuďmi.

zdroj:videboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Materinskú intuíciu možno považovať za neuveriteľný fenomén. Čokoľvek povedia priatelia, rodina alebo lekári, matky sú tie,..." />