Milovanie v spálni vás už čaká! 11 užitočných návykov pred spaním, ktoré pomôžu zachrániť lásku…

Pravdepodobne sa zhodneme na tom, že mnoho párov si neuvedomuje, ako spoločná zábava pred spaním dokáže výrazne ovplyvniť ich kvalitu vzťahu. Psychológovia tvrdia, že je to neuveriteľne potrebné pre dobré zdravie a emocionálnu blízkosť oboch partnerov.

Aj napriek mnohým problémom v podobe ťahania prikrývky, chrápania či iného teplotného režimu spánku, čas strávený na spoločnej posteli prispieva k vzniku pocitu bezpečia, čím sa znižuje hladina stresového hormónu – kortizolu.

Partnerský spánok

 1. Vypnuté telefóny

  Vedci dokázali, že používanie týchto zariadení pred spánkom potláča produkciu oxytocínu, špeciálneho hormónu, ktorý je zodpovedný za našu emocionálnu intimitu a náklonnosť. Preto páry, ktoré chcú chrániť svoj spokojný vzťah, by mali mobilné telefóny vypínať približne o 21:00.

  сон влюбленные пары

 2. Žiadna práca

  Pracovný týždeň je taký napätý, že aj keď sa nachádzame v pohodlnej posteli, nevieme sa uvoľniť a prestať premýšľať o práci. Niektorí ľudia to robia aj tak, že si do postele prinesú počítač, aby skontrolovali poštu a odpovedali na emaily. Takéhoto zlozvyku by ste sa mali okamžite zbaviť a všetok váš čas, ktorý vám ešte na konci dňa ostal, venovať vašej milovanej osobe. Pamätajte, že ráno je múdrejšie večera.

  сон влюбленные пары

 3. Spoločné chodenie do postele

  Moderný rytmus života nedovoľuje milujúcim ľuďom tráviť veľa času v spoločnosti jeden druhého. Napriek tomu, aj po práci mnohí manželia zanedbávajú navzájom svoju spoločnosť a chodia do postele v dvoch odlišných časoch. Tomu by mal byť koniec! Podľa vynikajúceho psychológa Kurta Smitha šťastné páry si spolu umývajú zuby a chodia spať naraz.

  сон влюбленные пары

 4. Dodržiavanie rituálov

  Večerné opakovanie rovnakých rituálov je vynikajúcou pomôckou pre dobrý spánok. Mnohé páry si pripravujú oblečenie na ráno, dávajú jedlo do chladničky, sprchujú sa alebo si umývajú zuby. Psychológovia potvrdzujú, že po takýchto činoch sa vzťah stane dôvernejším.

  сон влюбленные пары

 5. Hlboké rozhovory

  Je veľmi dôležité venovať pozornosť vzájomným pocitom. S najväčšou pravdepodobnosťou vy alebo váš partner nepotrebujete žiadnu pomoc. Hlavnou vecou je, aby ste v ňom našli niekoho, to by vás mohol počúvať. Pred spaním, je tiež dôležité zabudnúť na všetky denné problémy a jednoducho si plnými dúškami vychutnávať vzájomnú spoločnosť.

  сон влюбленные пары

 6. Vyjasnenie vzťahov

  Nadávanie pred spánkom nie je vôbec dobrým nápadom. S najväčšou pravdepodobnosťou, takouto hádkou nevyriešite žiadne problémy. Jediné čo dostanete, bude nepokojný a prerušovaný spánok.

  сон влюбленные пары

 7. Posteľ bez detí

  Samozrejme, môžete nechať dieťa vstúpiť na vašu posteľ. ak k vám príde v noci, preto, že sa mu niečo zle snívalo. Je to však jednorázová udalosť, ktorá by sa nemala stať pravidelnosťou. Je potrebné si uvedomiť, že vaša posteľ je intímne miesto, kde by mali byť dospelí takmer vždy osamote.

  сон влюбленные пары

 8. Žiadny domáci miláčikovia

  To isté platí aj pre domáce zvieratá. Mačka alebo pes by mali mať oddelené miesto na odpočinok a spánok. Navyše, väčšina zvierat je v noci nepokojná, takže je vysoko pravdepodobné, že váš spoločný spánok bude prerušovaný.

  сон влюбленные пары

 9. Žiadny alkohol

  Myslíte si, že pohár dobrého vína pred spaním prispeje k intímnej atmosfére? To nie je úplne pravda. Faktom je, že užívanie alkoholu vo večerných hodinách ovplyvňuje obdobie spánku. Výsledkom bude, že sa obaja zobudíte unavení a podráždení.

  сон влюбленные пары

 10. Relaxačná masáž

  Masáž pred spánkom vám pomôže zrelaxovať a naladiť sa na spánok. Okrem toho si ňou spevníte a spestríte váš spoločný partnerský vzťah.

  сон влюбленные пары

 11. Teplé objatie

  Kam sa podelo zaspávanie bez objatí? Psychológovi trvajú na tom, že takáto forma fyzickej intimity prispieva k uvoľneniu a vyvoláva v človeku príjemné emócie.

  сон влюбленные пары

Ako trávite vy svoj drahocenný čas pred spánkom? Máte spolu s vašou polovičkou špeciálne zvyky, na ktoré nedáte dopustiť?

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Pravdepodobne sa zhodneme na tom, že mnoho párov si neuvedomuje, ako spoločná zábava pred spaním dokáže..." />