Na prvý pohľad je to fotografia bežnej milej dievčiny. Keď zistíte, kto je, prehltnete jazyk!

 

Väčšinou nie vždy ženy východných krajín môžu urobiť voľbu v prospech osobného šťastia, pretože majú tradíciu na počesť a neporušujú prísne zvyky. Ale posledná princezná z Egypta sa nebála zlej povesti a rozviedla sa so svojim prvým manželom. Bola len jedna z tých, ktorí nemôžu ísť proti jej srdcu.

Dievča bolo tak krásne, že slávny fotograf z minulého storočia ju nazýval „ázijskou modroooué Venušou“. Bola majiteľkou tmavých čiernych vlasov, svetlou pokožkou, modrými očami a osím pásom a všetko jej prostredie bolo potešené takouto kombináciou.

Mala albánske, čerkeské a francúzske korene, takže jej vzhľad bol tkaný z vlastností rôznych národov. Dievča dokonca porovnávali s Vivien Leigh, pretože vyzerali veľmi podobne.

Ide o poslednú princeznú Egypta – Fawziu Fuad. V záujme osobného šťastia dievča obetovalo výsady, ktoré mala pod kráľovským palácom v Iráne. Tento krok urobila bez ťažkostí a nakoniec dostala oveľa viac.

Fawzia študovala vo Švajčiarsku a plynule ovládala dva cudzie jazyky – angličtinu a francúzštinu. Hneď ako sa po škole vrátila do Egypta, jej sloboda bola veľmi obmedzená, pretože dievča malo nasledovať miestne tradície.

Vo veku 17 rokov ju vydali. Jej manželom bol knieža Iránu Mohammed Reza Pahlavi. Pred svadbou ho raz videla. Po nejakom čase po svadbe Fawzia uskutočnila fotoreportáž pre slávny časopis, po tejto udalosti začal celý svet hovoriť o jej kráse.

Život Fawzie nebol taký sladký, ako sa zdalo. Žena bola veľmi pod kontrolou svokra, pričom sa necítili v pohode. Paradox: chcela žiť bez kontroly z vonku, ale po jej manželstve bola ešte viac obmedzená.

Po nejakej dobe sa manžel začal zriedka objavovať doma, takže vzťah páru sa výrazne zhoršil. Fawzia sa dozvedela o jeho vzťahu s inými ženami.

Potom sa Fawzia rozhodla zrušiť manželstvo a presťahovať sa do Egypta. Oficiálny dôvod rozvodu: neporodila dediča svojmu manželovi. Ich 8-ročná dcéra Shahnaz zostala s otcom.

Žena však dlho nesmútila a druhýkrát sa vydala po roku. Fawzia bola jednou z tých, ktorí nič neľutujú. Druhé manželstvo s Ismaioml Shirinom trvalo 45 rokov, vychovali dve deti a boli šťastní.

Egypťania túto ženu milovali a nazvali ju „našou princeznou“. Fawzia Fuad zomrela v roku 2013 v pokročilom veku, mala 91 rokov.

Je to príklad ženy, ktorá je obdivovaná nielen kvôli jej kráľovskému postaveniu, ale aj kvôli jej silnej povahe. Nie každá žena môže prevziať zodpovednosť za vlastné šťastie do svojich vlastných rúk. A stojí za to zvážiť skutočnosť, že pred viac ako polstoročím to bola moslimská žena.

A čo si myslite vy, Fawzia Fouad to urobila správne? Zdieľajte svoj názor!

 

zdroj:chillin.sk / videoboom.cc

 

 

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Väčšinou nie vždy ženy východných krajín môžu urobiť voľbu v prospech osobného šťastia, pretože majú..." />