Najkrajší vianočný stromček v Európe môžete vidieť tento rok aj vy. Nachádza sa na severe v meste…

Inštalácia vianočného stromčeka na námestí každého mesta pred Vianocami je už dávno tradíciou. Každoročne sa v rôznych častiach sveta znovu a znovu rozsvietia tisíce svetiel na vianočných stromčekoch, ktoré dávajú ľuďom pocit osláv a tepla. V mnohých mestách sa snažia o čo najkrajší a najelegantnejší vianočný stromček.

V meste Vilnius v Bileorusku to nebolo výnimkou a už druhý rok po sebe sa stal ich stromček jedným z najkrajších podľa portálu Najlepšie európske destinácie, ktorý každoročne vyberá najelegantnejší vianočný strom v Európe. Napísali: „Toto je najkrajší vianočný stromček v Európe. Vilnius je úžasný. “ A my s nimi úplne súhlasíme, stačí sa pozrieť na túto krásu!

Vianočný stromček vo Vilniuse

Minulý rok bol litovský stromček označený tiež ako za jeden z najkrajších. Ozdobený bol 50 000 svetlami.

Tento rok bol ešte krajší a žiarivejší. Na vianočnom strome je 900 novoročných hračiek a 70 000 žiaroviek. Je taký jasný, že ho možno vidieť aj z lietadla. Ocenenie získal nielen samotný stromček, ale aj námestie. Vianočné trhy sú tu ako v rozprávke.

Počas tejto zimy v Litve očakávajú prílev turistov, a tí určite nebudú sklamaní. Pre miestnych obyvateľov a hostí Vilniusu je tam veľa zaujímavých miest. Okrem prechádzok pod girlandami s vareným vínom a lahodnými pekárňami na trhoch sa pripravený aj kultúrny sprievodný program, ktorý nebude nikoho nudiť.

Toto video vám aspoň na zopár minút priblíži atmosféru na trhoch vo Vilniuse a môžete si tak plne vychutnať pohľad na prekrásny vianočný stromček.

Ale nielen Vilnius zapôsobil svojim hlavným vianočným stromom. Ostatné mestá tiež prekvapili svet svojimi nezvyčajnými krásami. Tu sú ďalšie krásne stromčeky z námestí :

Najsladší stromček

Krásna a nezvyčajná vianočná krása, ktorá sa tradične považuje za jeden z najoriginálnejších vo francúzskom hlavnom meste. V tomto roku boli ozdoby na stromčeku vyrobené z obrovských hliníkových cukríkov. Vyzerá to nádherne!

Najoriginálnejší stromček

El Stan z Nikaraguy tiež poteší oko a vyzerá veľmi nezvyčajne.

Najekologickejší vianočný stromček

Tento krásavec víta oči obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta Portugalska. V Lisabone je na vianočnom stromčeku z 86 000 LED s výškou 30 metrov.

Hlavný vianočný stromček v katolíckom svete

Klasika, klasika a opäť klasika.

Najveselší vianočný stromček

5 000 zelených banánov – to je vianočný stromčk v libanonskom meste Damour. Vyzerá to zábavne a roztomilo!

Tieto vianočné stromčeky sú neskutočné a naplnia dušu novoročnou náladou a pocitom oslavy. Čo vy na to?

Zdroj : takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Inštalácia vianočného stromčeka na námestí každého mesta pred Vianocami je už dávno tradíciou. Každoročne sa v..." />