Pred kúpou nového telefóna sa uistite, že nejde o falzifikát! Vďaka tomuto triku to budete vedieť okamžite

Za posledné desaťročie technológia urobila obrovský krok vpred. Ale pozadu neostali ani zlodeji a hlavne nie falšovatelia technických zariadení. A úprimne, robia to priam majstrovsky. Preto by ste sa pri kúpe nového telefónu mali uistiť, že v rukách držíte skutočný originál a nie len šikovne vyrobenú čínsku kópiu.

как распознать подделку

Redakcia «Tak jednoducho!» sa sa vami dnes podelí s pár tipmi, ktoré vám pri tom určite pomôžu.

Ako rozoznať kópiu

9 JEDNODUCHÝCH RÁD

 1. Vonkajší obal
  Najjednoduchší spôsob ako odhaliť kópiu je starostlivo si obzrieť obal. Originálny produkt bude v nepoškodenom obale bez akýchkoľvek porušení. Imitácia bude zabalená menej precízne.
  как определить подделку
 2. Krabička
  Najčastejšie sa falzifikáty predávajú v krabičkách, ktoré sú len podobné tým originálnym a pri podrobnom skúmaní môžete odhaliť rozdiely. Jednou z takých vecí môže byť aj text na zadnej strane krabičky. Mal by byť v jazyku krajiny, v ktorej sa daná elektronika vyrobila.
  Napríklad, jedným zo znakov, že držíte v rukách falošný iPhone, je plastová krabička. Je to asi ten najnápadnejší znak kópie. Najlepšie je skontrolovať ako vyzerá originálna krabička vášho modelu telefónu a porovnať ich
  .китайская подделка
 3. Návod na použitie
  Tu je všetko jednoznačné – návod na použitie by mal byť v jazyku tej krajiny, v ktorej bol telefón vyrobený. Zvyčajne majú tieto výrobky krátke inštrukcie aj v iných jazykoch, ale prvý a najdlhší návod by mal byť v rodnom jazyku elektroniky.
 4. Detaily
  Najlepšie a najznámejšie značky sú známe svojou pozornosťou k detailom. Všetko príslušenstvo vrátane zariadenia je hladné, bez hrubých spojov. A ešte jeden príznak falzifikátu – namiesto lesklého povrchu je produkt matný.
 5. Písmo
  Výrobky známych značiek sa vyrábajú veľmi starostlivo: názvy produktov, logo a značka majú vždy svoj špecifický typ písma, farbu a štýl. Výrobcovia sú na toto veľmi náchylní, pretože ide o firemnú značku. Ak sa niečo v značke líši, môžete si byť istí, že ide o podvrh.
 6. Nabíjačky
  Pozornosť nezabudnite venovať aj nabíjačke, ktorá vám prišla spolu s telefónom. Také detaily ako švy v plaste alebo hladný povrch sú príznakom imitácie. Tiež treba skontrolovať nápisy na nabíjačke, mali by obsahovať originálne nápisy a logo.
 7. Koncovky
  Všetko komponenty všetkých známych značiek vyzerajú rovnako a nemôžu sa meniť, pokiaľ o tom výrobca neinformoval. Iný vzhľad alebo farba koncovky od nabíjačky môže byť tiež príznakom napodobeniny.
 8. Prípojky
  Napríklad pri porovnaní originálneho iPhone 6 a jeho falzifikátu si môžete všimnúť, že nabíjacia prípojka je trošku iná. Na originálnom výrobku je hladká a bez spojov, no na falzifikáte ja orámovaná hrubým okrajom.оригинальный гаджет
 9. Obrazovka
  Obrazovka je jedným z hlavným zdrojov, pomocou ktorého sa určuje či ide o falzifikát alebo originál. Obrazovka môže byť svetlejšia aj keď je telefón vypnutý. Tento faktor je však pre každý prístroj odlišný.экран телефона

Tak a teraz už viete na čo by ste si mali dať pozor, keď chcete rozlíšiť či je váš telefón originál alebo kópia. Najlepšie urobíte ak si zistíte o telefóne, ktorý si chcete kúpiť všetky dostupné informácie a úplne najdôležitejšie je kupovať elektronické výrobky len vo firemných a overených obchodoch.

Ak vám tieto tipy boli užitočné, podeľte sa s nimi aj s priateľmi!

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Za posledné desaťročie technológia urobila obrovský krok vpred. Ale pozadu neostali ani zlodeji a hlavne nie..." />