Pred vami stojí jeden z najstrašidelnejších mostov v Spojených štátoch amerických…Dôvodom je…

Akrofóbia – strach z výšok. V našom svete existuje veľa typov strachu, no strach z výšky a pozerania sa do hĺbok je považovaný za jeden z najbežnejších. Pre ľudí s touto fóbiou je návšteva balkónu na piatom poschodí hotovým hrdinstvom, no o jazde po vysokom moste nemôže byť ani reč!

Most cez záliv Chesapeake, v americkom štáte Maryland, dosahuje nadmorskú výšku takmer 60 m a jeho dĺžka činí približne 5 km. Veľkolepé otvorenie mosta sa odohralo v roku 1952. Odvtedy sa začal čoraz častejšie modernizovať a spevňovať.

Most bol postavený do takejto výšky z dvoch dôvodov. Po prvé, bezpečné preplavovanie aj tých najvyšších plavidiel, a za druhé ´, umožnil vodičom vidieť najkrajšie scenérie celej krajiny. Nie všetci ale boli tak nadšení…

Ľudia trpiaci akrofóbiou majú možnosť obrátiť sa na pomoc pri prejazde po moste. Existuje človek, ktorému keď zaplatia 25 dolárov za jednu cestu, počas celej doby sa správa ako ich psychológ, upokojuje ich a podporuje. Niekedy sa totiž stáva, že spolucestujúci, či dokonca vodiči, sú nasmrť vystrašení.

Nie je nič nezvyčajné, ak ľudia cestujúci do práce zažijú, ako sa počasie zmení z minúty na minútu a šplechy z vĺn sa pokojne dostanú až na čelné sklo automobilu.

Miestne úrady v minulosti umožňovali prechádzať sa po moste pešo, ale od roku 2005 sa z dôvodu narastajúceho počtu automobilov a následných dopravných zápch povolenie zrušilo. Sme presvedčení, že po behu na takomto moste sa strácajú kilá navyše v priebehu niekoľkých dní!

Most bol niekoľkokrát uzatvorený, najmä počas ničivých účinkov hurikánov Irene, Isabel a Sandy. Avšak aj pri pokojnom počasí sa stáva, že sa most začne chvieť.

A čo vy? Riskovali by ste jazdu po takomto moste? Zdieľajte s nami vaše názory v komentároch!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Akrofóbia – strach z výšok. V našom svete existuje veľa typov strachu, no strach z výšky..." />