Toto je liek proti vráskam, ktorý máte doma vo svojej chladničke! Poznali ho už aj naše babičky

Maska z masla dokáže vašej pokožke dodať zabudnutú mladosť a pružnosť! Ak je suchá, lúpe sa, vznikajú na nej vrásky, ktoré sú vyvolané nedostatočnou výživou, stojí za to vyskúšať tento netradičný recept na maslovú masku!

Kombinácia krupice a masla je pre vašu kožu skutočným životabudičom. Krupica obsahuje škrob, rastlinné bielkoviny a vlákninu, čo je pre pokožku neoceniteľná dávka výživy. Už po prvom použití budete môcť vidieť viditeľné výsledky! Je však lepšie, ak tento omladzovací postup budete opakovať po dobu jedného týždňa.

банановая маска для лица

Ingrediencie

  • 1 ČL masla

  • ½ ČL krupice

Postup

  1. Je veľmi dôležité, aby ste do masky použili čerstvé a kvalitné maslo, s nie menej ako 80% -ným obsahom tuku. Maslo roztopte a zmiešajte s krupicou.

  2. Zmes naneste na očistenú tvár po dobu 15 minút. Mali by ste to robiť čo najrýchlejšie, pretože krupica okamžite absorbuje vlhkosť a napučí.

  3. Masku následne zmyte teplou a studenou vodou.

    маска для лица

Vaša pokožka ostane po tejto maske jemná, hladká a čo je najlepšie, nemusíte už použiť žiaden hydratačný/vyživujúci krém.

Len málo ľudí vie, že maslo v sebe obsahuje retinol, ktorý k tvorbe kolagenových častíc. Obnovuje pokožku, vyhladzuje ju a robí ju príjemnou na dotyk. V masle sa tiež nachádza riboflavín, ktorý pomáha kyslíku preniknúť hlbšie do buniek kože a urýchliť proces ich obnovy.

Kyselina listová je taktiež prítomna v tejto zázračnej zmesi! Zmäkčuje zatvrdnutú a suchú pokožku. Produkt bohatý na mliečny tuk obsahuje vápnik a jednoducho transformuje pokožku do novšieho, lepšieho a zdravšieho vzhľadu. Účinok používania masla v domácich podmienkach je úplne bezpečný v porovnaní s drahými procedúrami salónu, ako sú napríklad injekcie na vyplnenie vrások.

маска для лица фото

Maslo na pokožku v okolí očí je skutočným pokladom. Aplikujte si tenkú vrstvu masla na problémové oblasti ešte pred tým, ako sa presuniete do postele a čoskoro uvidíte, že vaša pokožka bude vyzerať sviežo aj ráno po prebudení. Ženy, ktoré sa rozhodli vyskúšať maslo na tieto účely sa už vzdali ostatných kozmetických prípravkov na starostlivosť o očné viečka.

Maslo vám taktiež pomôže zbaviť sa popraskanej koži na pätách, čo im dodá vytúženú hladkosť a mladosť. Všetko, čo potrebujete urobiť, je natrieť si pred spaním pätu maslom a navliecť si na nohy z prírodnej bavlny. Po niekoľkých procedúrach vás päty prekvapia svojou jemnosťou.

маска для лица фото

Skúšali ste už maslo na skrášľujúce účely? Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho aj s vašimi priateľmi na sociálnej sieti!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Maska z masla dokáže vašej pokožke dodať zabudnutú mladosť a pružnosť! Ak je suchá, lúpe sa,..." />