Toto sa stane s vaším telom, ak budete jesť kuracie nôžky. O ich účinkoch sa už veľmi veľa nehovorí

Kuracie nožičky môžeme len zriedkakedy vidieť na našich stoloch. V porovnaní so stehnami alebo krídlami sa zdajú byť nezaujímavé a nepoužiteľné.

Mnohé gazdinky ich vyhadzujú, alebo ich dajú svojim štvornohým miláčikom. Sú naozaj také zbytočné? Dá sa z nich vôbec niečo pripraviť? Na tieto aj iné otázky vám odpovieme v nasledujúcom článku…

куриные лапки

Nie je to len tak, že v Číne a iných krajinách na východe sú kuracie nožičky považované za delikatesu. V Ázii ich nájdete v rýchlych občerstveniach, pripravujú z nich chutné polievky či iné marinované lahôdky.

Možno ste to nevedeli, no kuracie nôžky sa vyznačujú vysokým obsahom kolagénu. Vďaka nemu vyzerá naša pokožka napnutejšie a pružnejšie.

коллаген

Kolagén nielenže udržuje pružnosť pokožky, no urýchľuje aj regeneráciu buniek, podporuje vstrebávanie proteínov a vápnika, posilňuje steny ciev a stimuluje tvorbu červených krviniek.

бульон

Vedci tvrdia, že zloženie kuracích nožičiek pomáha telu bojovať s viacerými ochoreniami naraz. Obsahujú prakticky celú skupinu vitamínov B, ako aj vitamíny A, C, E, K a PP, fosfor, sodík, síru, zinok, meď a horčík.

блюдо из куриных лапок

Nie je to tak dávno, kedy japonskí vedci začali rozprávať o výhodách kuracích nožičiek. Podľa ich názoru, vývar uvarený z tejto ingrediencie dokonale znižuje vysoký krvný tlak. V rôznych testoch sa zistilo, že kuracie nožičky obsahujú veľké množstvo proteínov, ktoré dokážu bojovať proti hypertenzii.

Toto je 10 dôvodov, prečo by ste mali kuracie nožičky zakomponovať do vašej stravy

  1. Urýchľujú hojenie rán
  2. Posilňujú imunitu
  3. Zlepšujú zdravie ďasien
  4. Posilňujú kosti
  5. Majú omladzujúci účinok
  6. Znižujú krvný tlak
  7. Pozitívne ovplyvňujú metabolizmus
  8. Stav nechtov a kože sa dá do normálu
  9. Znižujú stres, eliminujú nervové vypätie
  10. Hladina hormónov sa vráti naspäť k optimálnym hodnotám

болезни суставов

Kuracie nožičky vedia pomôcť aj tým, ktorí už majú problémy s kĺbmi v podobe artrózy, artritídy, osteochondrózy či iné ochorenia spôsobujúce bolesť a zhoršenie pohyblivosti kĺbov. Aj v tomto prípade je vhodné vyskúšať huspeninu z kuracích nožičiek, ktorý pomáha zlepšovať zdravie pohybového aparátu ako celku.

холодец

Samozrejme, v procese varenia sa niektoré časti z kolagénu rozpadnú, ale zvyšné množstvo je dostatočné na to, aby zabezpečilo elasticitu a pružnosť chrupavky. Výsledkom tejto stravy sú chrupavky, ktoré sa tak neopotrebúvajú, dlho slúžia a kĺby si zachovávajú svoju prirodzenú pohyblivosť.

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Kuracie nožičky môžeme len zriedkakedy vidieť na našich stoloch. V porovnaní so stehnami alebo krídlami sa..." />