Toto sa stane s vašim telom, keď budete konzumovať kuracie vnútornosti. Z týchto zistení spadnete zo stoličky

 

Pri varení sa všetci pokúšame vyniknúť, dávame prednosť produktom, ktoré vyzerajú dobre a sú za rozumnú cenu. Zameraním sa na tieto dve kategórie mnohí ignorujeme kuracie drobky, ktoré nie sú o nič horšie, než čisté mäso. Tentokrát upriamime pozornosť na niečo nepredstaviteľné, čo môže zmeniť vaše vnímanie o vnútornostiach vo všeobecnosti.

Prečo sa oplatí jesť kuracie vnútornosti?

1. Prírodný sorbent

V ľudovej medicíne majú kuracie žalúdky čestné miesto. Používajú sa pri otravách a ďalších problémoch s trávením, aby sa z tela mohli vyplavovať toxíny a normalizovala sa  produkcia žalúdočnej šťavy. Nie je to len diétne jedlo, ale aj prírodný sorbent. Na rozdiel od účinných antibiotík prášok zo sušeného kuracieho žalúdka nezabíja črevnú mikroflóru a vyrieši úlohu bez poškodenia tela.

2. Stimulátor rastu

Zinok – to je to, čo je skutočne cenné v kuracích žalúdkoch. Nedostatok zinku v ľudskom tele vedie k poruche imunitného systému a kuracie drobky ho majú len v takom množstve, aby ho posilnili.

Na vytvorenie a posilnenie kostného tkaniva je potrebný zinok, preto sa odporúča podávať kuracie žalúdky hlavne deťom od prvého roka. Zinok tiež posilňuje nechty a vlasy.

3. Spomaľuje starnutie

Vysoký obsah bielkovín v kuracom žalúdku urýchľuje metabolizmus a selén spomaľuje proces starnutia a zabraňuje tvorbe nádorov. Selén sa podieľa na tvorbe desiatok hormónov a enzýmov a nie je o nič menej dôležitý pre štítnu žľazu ako jód.

Správna rovnováha selénu v tele zvyšuje očakávanú dĺžku života. Pokrmy z kuracích žalúdkov vám pomôžu zostať mladými a zdravými po ďalšie roky života.

Množstvo vitamínov

Je to nepostrádateľný nástroj pre zimné boje s nedostatkom vitamínov! Okrem toho, kuracie žalúdky sú bohaté na vitamín B9 – kyselinu listovú. Podporujú rýchlu regeneráciu a bunkové delenie, ktoré zabezpečuje prácu všetkých telesných tkanív.

Tento vedľajší produkt obsahuje aj meď, horčík, fosfor, draslík, mangán. Kuracie žalúdky sa odporúčajú tým, ktorí trpia anémiou, pretože železa je v ňom viac než dosť.

Liek na obličky

Hovorili sme už o tom, že kuracie žalúdky sú prirodzený sorbent a pomáhajú obličkám dobre fungovať. Existuje však špeciálny spôsob varenia kuracích žalúdkov, ktorý ich premení na liek.

Oddeľte blanku, ktorá je na kuracích žalúdkoch, vysušte a rozdrvte na prášok, ktorý je prostriedkom na rozpúšťanie obličkových kameňov.

Bežnou chybou pri varení kuracích drobov bolo aj aj je fakt, ako dlho variť kuracie žalúdky. Žalúdok mladého operenca bude pripravený za 40 minút a dospelého alebo starého tak po 2 hodinách. Dlhý čas varenia je vysvetlený skutočnosťou, že žalúdočné tkanivo je tuhé a musí byť dostatočne zmäkčené.

Pri výbere kvalitných drobov venujte pozornosť tomu, aby boli čisté a lesklé. Kuracie žalúdky môžu byť varené, dusené, môžete ich vyprážať a podávať s barbecue omáčkou s bohatou zeleninovou prílohou. Konzumácia v akejkoľvek forme výrazne zlepší stav vášho zdravia.

Zdieľajte náš článok s blízkymi a starajte sa o svoje zdravie! Nie je to vôbec ťažké.

Zdroj: sovkusom.ru

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Pri varení sa všetci pokúšame vyniknúť, dávame prednosť produktom, ktoré vyzerajú dobre a sú za rozumnú..." />