Walt Disney ukazoval na fotografiách vždy vystreté dva prsty…Prečo je to tak?

Je ťažké nájsť osobu, ktorá nesledovala najkrajšie rozprávky od Walta Disneyho. Malá morská víla, Aladdin, Mickey Mouse, Leví kráľ – všetky tieto majstrovksé diela vytvorila americká kinomatografia. Kľúčovú úlohu pri jej zakladaní zohral Walt Disney, ktorý si najskôr nevedel nájsť prácu kvôli „nedostatku tvorivého talentu.“

Svoju produkciu zameral na detí, vďaka čomu sa pokúsil pozitívne ovplyvniť mladšiu generáciu. Pozrite sa na fotografiu zakladateľa spoločnosti: Prečo na nej vyrovnáva prostredník a ukazovák?

Odpoveď je jednoduchá: majiteľ 26 Oskarov bol silným fajčiarom. Každý deň si doprial 3 balíčky cigariet. Fotografi v tej dobe priznali, že bolo náročné vyfotiť ho bez toho, aby v ruke držal cigaretu.

K tomuto zlozvyku sa dostal ešte v čase, keď pracoval ako taxikár vo Francúzsku. Riadil sa jediným pravidlom: za žiadnych okolností si nezapálil cigaretu ak bol v blízkosti detí. Jeho život vo veku 65 rokov ukončila práve rakovina pľúc, spôsobená neustálym fajčením.

Po smrti zakladateľa, spoločnosť zakázala zobrazovanie tabakových výrobkov vo svojich rozprávkach. Waltovo gesto na fotografiách ožilo vo zvyku zamestnancov Disneylandu, ktorí návštevníkom ukazujú smer len povestnými dvoma prstami – ukazovákom a prostredníkom.

Ak sa vám tento článok páčil, podeľte sa o neho aj s vašimi priateľmi na sociálnej sieti!

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Je ťažké nájsť osobu, ktorá nesledovala najkrajšie rozprávky od Walta Disneyho. Malá morská víla, Aladdin, Mickey..." />