Zápach vášho tela vám môže prezradiť skryté choroby! Keď cítite nepríjemný zápach rybaciny, znamená to jediné

Keď sa nachádzate v hromadnej doprave alebo jednoducho na verejnom mieste a zacítite nepríjemný pach človeka, často vás napadne, že by sa dotyčný mohol viac venovať osobnej hygiene. Ale niekedy hlavnou príčinou odpudzujúceho zápachu nie je nehygienickosť človeka, ale vážna choroba. Špecifický zápach je jedným z indikátoroch niektorých chorôb, ktoré nemožno ignorovať… 

Telesný pach

плохой запах тела болезни

 1. Čpavok
  Zápach čpavku v prvom rade svedčí o tom, že organizmus sa pokúša zbaviť nadbytku dusíka. Často sa vylučuje močom, potom alebo vydychovaným vzduchom.
  плохой запах тела болезниAk sa amoniakový zápach objaví vo vašom moči, napravdepodobnejšie trpíte cysticídou. V prípade, že nepríjemný zápach ide z úst, je veľká pravdepodobnosť, že ide o infekciu Helicobacter pylori.Zápach pochádzajúci z kože môže svedčiť o tom, že pečeň a obličky nesprávne spracovávajú dusík.
  плохой запах тела болезни
 2. Ryba
  Nepríjemný zápach zatuchnutej ryby môže nasledovať človeka, v ktorého tele sa hromadí nadbytok trimetylanínu. Najčastejšie je takýto stav následkom genetickej choroby. Trimetylanín má schopnosť skombinovať sa s akoukoľvek formou vylučovania ľudského organizmu: močom, potom, vydychovaným vzduchom.плохой запах тела болезниTí, ktorí trpia trimetilaminúriou (syndrómom rybieho pachu), by mali zo svojej stravy vylúčiť rad potravín, ktoré, obsahujú cholín, karnitín a lecitín.
  Je to červené mäso, ryby, srvátka, vajcia (žĺtky), semiačka, orechy, pečeň a vyklíčené obilniny. V prípade, že takýto zápach pochádza u ženy z vaginálneho výtoku, treba sa nechať vyšetriť na vulvovaginitídu.
  плохой запах тела болезни
 3. Kapusta
  Ak od človeka neustále vanie nepríjemný zápach kyslej kapusty, s najväčšou pravdepodobnosťou si jeho organizmus nevie dať rady so štiepením aninokyseliny tyrozínu. V dôsledku toho dochádza k hromadeniu týchto aminokyselín v organizme, čo môže viesť k patológii pečene, obličiek a zmeny kostného tkaniva.
  плохой запах тела болезни
 4. Med
  Bez ohľadu na to, že med vonia veľmi príjemne, takýto stav indikuje infeckiu spôsobenú Pseudomonas aeruginosa. Je to špeciálna baktéria, ktorá sa najčastejšie prenáša priamym kontaktom. Táto zákerná baktéria môže spôsobiť vznik mnohých chorôb ako je meningitída, zápal stredného ucha a rôzne hnisania.
  плохой запах тела болезни
 5. Acetón
  Zápach acetónu často súvisí s nedostatok sacharidov v organizme. Ak mu chýba glukóza, naše telo robí krajné rozhodnutia – ako zdroj energie používa uložené tuky. V dôsledku tejto reakcie sa uvoľňuje acetón.
  плохой запах тела болезниAj tak je však jeho vzniknuté množstvo príliš malé na to, aby človeku dodal charakteristický zápach. Vo väčšine prípadov telo získa takýto zápach až dlhodobou hladovkou alebo pri začiatočnej fáze vývinu cukrovky.
  плохой запах тела болезни
 6. Syr
  Nepríjemný zápach spotených nôh prenasleduje mnohých ľudí. Často je jeho príčinou dedičná choroba, ktorá je zviazaná s deficitom špeciálneho enzýmu – izovaleryl-CoA-dehydrogenázny. Jeho absencia spôsobuje, že sa v tele hromadí látka izovalerát, ktorá sa následne vylučuje močom a potom a spôsobuje typický zápach.
  плохой запах тела болезни
 7. Kysnuté cesto
  Často tento zápach prenasleduje ľudí, ktorí trpia roztočmi.
  плохой запах тела болезни

Pozrite si toto video o tom, ako proti nepríjemným zápachom bojovať s pomocou metódy doktorka Neumykavina.

 

Prajeme zdravie vám aj vašim blízkym! Nech vás obklopujú len tie najpríjemnejšie vône.

zdroj: takprosto.cc