Zbavte sa plesní priamo z vášho domova! Stačí si dvakrát nakvapkať toto na nohu

Hubová infekcia, inými slovami aj onychomykóza, postihuje nechty na nohách a rukách. Každý piaty človek je nútený navštíviť dermatológa práve kvôli tomuto nepríjemnému ochoreniu.

Tento problém spočíva v nadmiernou úspešnosťou prežitia patogénov, medzi ktorými sa na prvom mieste nachádzajú mikroskopické huby – dermatofyty.

онихомикоз

Napádajú nielen nechty, ale aj kožu a vlasy, no nechty sú ich najbežnejším a najnepríjemnejším (z estetického hľadiska) miestom výskytu.

грибы-дерматофиты

Ako sa ich môžete zbaviť?

V súčastnosti existujú rôzne lieky na liečbu tohto ochorenia, ktoré sa dajú ľahko nájsť aj v lekárni. Pre hubové ochorenie nechtov rúk a nôh sú vhodnejšie prostriedky vo forme masti, kvapiek alebo gélov.

Keď sa ale onychomykóza objaví a vy sa jej chcete zbaviť čo najrýchlejšie, no nemáte čas ani peniaze na návštevu lekárov, vyskúšajte prírodné liečivo v podobe jablčného octu.

Hlavným účinok jablčného octu je vytvorenie kyslého prostredia v oblasti hubovitej infekcii, ktorá zabráni rastu húb a šíreniu spórov. Infekcia sa pomaly vytráca, pretože huby už nemajú prístup k novým zdrojom vyživovania.

Jablčný ocot v kombinácii s týmito prírodnými zložkami je ideálnym nástrojom na liečbu onychomykózy. Tu je recept na účinnú zmes proti tomuto ochoreniu!

Potrebujete

 • 2 citróny
 • 2 strúčiky cesnaku
 • 100 ml vody
 • 1 vetvička rozmarínu
 • 200 ml jablčného octu

Postup

 1. Citróny si nakrájajte na plátky a očistite cesnak.
 2. Do vriacej vody následne pridajte citróny, cesnak a rozmarín. Nechajte vrieť pár minút a potom počkajte, kým sa úplne vychladí.
 3. Keď všetko vychladne, pridajte ocot a premiešajte.
 4. Pred nanesením prípravku si postihnutú oblasť dôkladne umyte prírodným mydlom a poriadne osušte, pretože vlhkosť sa môže stať vážnou prekážkou pri boji s hubami.
 5. Akonáhle vykonáte tieto dva kroky, aplikujte na miesto zmes – opakujte 2x denne, kým huby nezmiznú.
 6. Zmes skladujte v nádobe s pevne uzatvárateľným uzáverom.

Liečba plesňovej infekcie pomocou levanduľového oleja

Levanduľový esenciálny olej má silný proti-plesňový účinok v súvislosti s kmeňom bežných húb, ktoré sú zodpovedné za infekciu kože a nechtov.

масло лаванды

Na ošetrenie stačí použiť niekoľko kvapiek levanduľového oleja na postihnuté miesta pokožky a nechať vyschnúť. Opakujte trikrát denne. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť kombináciou liečby s fungicídnou diétou.

нанесение масла

Množstvo pozitívnych recenzií týkajúcich sa ľudovej liečby dokazuje účinnosť domácich receptov, ale ani tie nemusia zaručovať úplné odstránenie hubových infekcií bez zásahu lekára.

Huba na nechty spôsobuje dostatočne životaschopné mikroorganizmy. Aj v prípade vyliečenia môže dôjsť k relapsu. Preto je dôležité podstúpiť komplexnú liečbu tejto choroby a striktne dodržiavať všetky predpisy ošetrujúceho lekára. Nezabúdajte ani na fakt, že toto ochorenie je schopné vrátiť aj po jeho vyliečení. Z tohto dôvodu je dôležité podstúpiť komplexnú liečbu a striktne dodržiavať všetky pokyny ošetrujúceho lekára.

zdroj:takprosto.cc