Ak ste už kvasinkovú infekciu zažili aspoň raz v živote, toto by ste mali vedieť!

Diéta pri liečbe kvasinkového ochorenia je kľúčom k úspechu! Kandidóza, nepríjemná plesňová infekcia, nemôže byť kompletne vyliečená bez toho, aby ste vo svojom tele vytvorili zdravé prostredie. Správna strava je skvelou prevenciou najmä pre ženy, ktoré táto „pliaga“ systematicky prenasleduje.

Ak chcete zamedziť rastu a vývoju kvasiniek v tele, musíte si dávať pozor na to, čo vkladáte do svojich úst. V prípade, že sa budete držať jednoduchých pravidiel, tento problém sa pre vás stane minulosťou! Týchto nasledujúcich 20 produktov a byliniek nás zbaví kandidózy raz a navždy.

овощи и фрукты

Prevencia a liečba

Vyberajte si čerstvé, prírodné produkty – uprednostnite viac zeleniny, ovocie o niečo pomenej. Osobitú pozornosť venujte výberu mäsa: ak je preplnené antibiotikami, prispieva k vývoju rôznych plesní v žalúdku a črevách, čo v konečnom dôsledku negatívne ovplyvní vašu imunitu.

Viac vlákniny a menej spracovaných výrobkov obsahujúcich umelé prísady a farbivá sú hlavným princípom pre ženy, trpiace na kvasinovú infekciu.

Zvykli sme si užívať fungicídne lieky, no tie predstavujú len minimálny spôsob ich liečby. Dôležité je, aby sa vaše telo bolo schopné prečistiť zvnútra od toxínov a pomôcť mu tak zvíťaziť v boji proti škodlivým mikroorganizmom!

Produkty so silným fungicídnym účinkom

 1. Zelené jablká

  овощи и фрукты

 2. Granátové jablko

  овощи и фрукты

 3. Cesnak

  овощи и фрукты

 4. Oregáno

  овощи и фрукты

 5. Cibuľa a pór

  овощи и фруктыовощи и фрукты

 6. Kvaka

  овощи и фрукты

 7. Olivový olej

  овощи и фрукты

 8. Citrón, limetka

  овощи и фрукты

 9. Tekvicové semienka (najlepšie surové)

  овощи и фрукты

 10. Brokolica

  овощи и фрукты

 11. Ružičkový kel

  овощи и фрукты

 12. Biela kapusta, najlepšie kyslá

  овощи и фрукты

 13. Kefír, jogurt so živými baktériami, acidofilné mlieko

  овощи и фрукты

 14. Kombuča (čajová huba)

  овощи и фрукты

 15. Jablčný ocot – ako prísada do niektorých jedál alebo medovo-octový nápoj: 2 ČL jablčného octu a 2 ČL medu na 250 ml vody)

  овощи и фрукты

 16. Kajenská paprika (čili)

  овощи и фрукты

 17. Zázvor

  овощи и фрукты

 18. Tymián

  овощи и фрукты

 19. Škorica

  овощи и фрукты

 20. Klinčeky

  овощи и фрукты

Aby ste sa celkom zbavili nepríjemnej kandidózy, odporúčame vylúčiť zo stravy cukor, škrob, rafinované výrobky s konzervačnými látkami a alkohol. Keď zmeníte stravovacie návyky, budete prekvapení, ako rýchlo pocítite zlepšenie vášho stavu!

Vynovený a správne fungujúci organizmus so silnou imunitou nedá kvasinkovej infekcii žiadnu šancu!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Diéta pri liečbe kvasinkového ochorenia je kľúčom k úspechu! Kandidóza, nepríjemná plesňová infekcia, nemôže byť kompletne..." />