Ak vám počas spánku tečú sliny, nehanbite sa. Patríte medzi šťastlivcov

Spánok je prirodzený stav odpočinku a regenerácie organizmu. Jeho dĺžka a kvalita výrazne ovplyvňuje čerpanie síl do nového dňa.

Každý pozná ten pocit po nedostatočnom spánku. Únava, ospalosť a nemožnosť sústredenia sa bránia v normálnom fungovaní. Preto patria ľudia, ktorí majú normálny spánok medzi šťastných ľudí.

Niekedy sa nám spí lepšie, inokedy horšie. Občas spíme tvrdo a spokojne, inokedy nevieme zaspať, budíme sa po pár hodinách a snívame nočné mory.

Existuje fyziologická reakcia organizmu, ktorá vypovedá o kvalite spánku. Ak sa vám stáva, že sa budíte s mokrým vankúšom od slín, môžete si byť istý, že ste mali zdravý a hlboký spánok.

Slinenie je dôkazom toho, že váš spánok prešiel všetkými fázami kvalitného spánku, a to až po najhlbšiu fázu REM. Tá je možná len vtedy, ak je spánok dostatočne dlhý a neprerušovaný. Vtedy sa svaly úplne uvoľnia a z úst tečú sliny.

Ak naopak v noci nesliníte, mali by ste preanalyzovať svoje návyky a eliminovať faktory narúšajúce váš spánok. Je to naozaj dôležité. Pravidelný zlý spánok sa odrazí na vašom zdraví a ovplyvní aj váš život.
Zdroj: webniusy.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Spánok je prirodzený stav odpočinku a regenerácie organizmu. Jeho dĺžka a kvalita výrazne ovplyvňuje čerpanie síl..." />