Čo sa skrýva za potrebou pitia pred spaním u vašich detí?

Ak máte deti, určite vás potrápia predtým než idú do postele. Najčastejšie si dieťa prosí priniesť vodu, pretože chce piť. Mnohých rodičov to vytáča, ale existuje skutočný dôvod, prečo by ste to nikdy nemali dieťaťu odopierať.

V tomto článku sa dozviete, prečo chce dieťa pred spaním piť a čo sa za tým skrýva.

Starostlivosť o deti

Uložili ste ho do postele, prečítali ste rozprávku a chystáte sa odísť, ale dieťa vás ešte požiada, aby ste mu priniesli vodu. Myslíte si, že je smädný, ale keď prinášate vodu, dá si len jeden dúšok a to je všetko. Čo skutočne je za tým?

Niektorí rodičia si myslia, že ide o premyslenú manipuláciu, ktorej cieľom je prilákať pozornosť. Ale deti nie sú schopné takejto manipulácie, a nepremýšľajú vopred. To znamená, že sa nepokúšajú týmto spôsobom otestovať vašu trpezlivosť.

Napriek tomu existuje predpoklad, že je to pokus zdržať rodiča. Ale posúďte sami, ako dlho potrvá, než si dá dieťa dúšok vody? Teória sa pred našimi očami rozpadá.

© DepositPhotos

S najväčšou pravdepodobnosťou táto jednoduchá prosba nie je vôbec tým, čím sa zdá. Je veľmi dôležité, aby dieťa vedelo, že rodičia sú tu vždy, bez ohľadu na to, čo sa stane. Chce sa uistiť, že ak sa niečo stane v noci, budete tam a príde. To je celkom pochopiteľná túžba – cítiť sa v bezpečí.

Takže nejde o trpezlivosť, ale o starostlivosť a pocit ochrany. Dieťa chce vedieť, že vám môže úplne dôverovať. A je dôležité, aby si tým bolo dieťa isté.

Je pochopiteľné, že po náročnom pracovnom dni chcete, aby dieťa zaspalo čo najskôr a také drobné požiadavky môžu spôsobiť podráždenie. Ale vy, ako múdry a starostlivý rodič, musíte ukázať trpezlivosť a splniť túto malú úlohu. Dieťa musí byť pochopené – to je kľúčom k šťastiu a harmonickým vzťahom v budúcnosti.

Nehnevajte sa na dieťa. Nejde o manipuláciu s vami a skúšanie vašej trpezlivosť. Voda je len zámienka. Za touto požiadavkou sa skrýva potreba emocionálnej podpory. Prejavte trochu nežnosti, dajte dieťaťu pusu na dobrú noc, objímte ho a povedzte mu niekoľko láskyplných, príjemných slov. Malé prejavy lásky vás nestoja veľa úsilia a času a dieťa vám ukáže, aký dôležitý ste preň.  Majte v sebe láska a porozumenie!

Súhlasíte s takýmto uhlom pohľadu? Zdieľajte s nami v komentároch.

 

Zdroj : /takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Ak máte deti, určite vás potrápia predtým než idú do postele. Najčastejšie si dieťa prosí priniesť..." />