Diana, ktorú nikto nevidel: 20 nezvyčajných fotografií Princezny Diany, ktorá navždy ostane v našich srdciach

Princezná Diana bola členkou kráľovskej rodiny a manželkou Princa Charlesa. Porodila dvoch synov – Princa Williama a Princa Charlesa. Nebol to však jej titul, ale úprimná a ľudská povaha, skombinovaná so zmyslom pre štýl a krásu, čo dokázalo ohromiť davy obyčajných ľudí. Aj to je jeden z dôvodov, prečo jej tragická a náhla smrť mnohých šokovala. 

V jej živote bolo niekoľko nevyriešených tajomstiev. Nesnažila sa prispôsobiť požiadavkám, ktoré sa kládli na jej titul. Nesnažila sa všetkým ulahodiť. Bola mimoriadne úprimná, dokázala vzbudiť v ľuďoch emócie, pretože sa na nič nehrala a svoje city sa nebála ukázovať ani na verejnosti. 

Pred samotným manželstvom bola Diana obyčajnou učiteľkou v materskej škole, s priemerným platom. Svoju prácu opustila až po tom, čo sa zasnúbila  s Princom Charlesom.

Počas manželstva odmietla, aby sa o jej deti starala pestúnka. Plánovala im učenie, oddych, výlety, dokonca ich odviezla do školy aj napriek tomu, že sama mala plne nabitý program.

Princezná Diana bola bezpochybne jednou z najuznávanejších žien svojej generácie, ktorá si získala srdcia ľudí a popularitu vďaka jej neoceniteľným vlastnostiam. Niet divu, že po jej smrti mnohí požadovali, aby ju kanonizovali.

Pózovanie pre kráľovského fotografa, rok 1965

10-ročná Diana na letnej dovolenke v západnom Sussexe v roku 1971

V rodnom Škótsku s obľúbeným poníkom, 1974

Prvý rok v manželstve. Začiatok zrodu ikony, rok 1981

Princezná Diana sleduje manželovu hru v jazdeckom póle, 1981

Zamyslený pohľad smerom na paparazzov…

Večerné šaty a tiara – dar od kráľovnej Alžbety. Diana bola v týchto šatách okúzľujúca, rok 1983

Diana, Harry a Charles pri klavíri v Kensingstonskom paláci v roku 1984

Tanec s milovaným Charlesom, 1985

Návšteva kráľovskej vojenskej akadémie v Surrey v roku 1987

Dovolenka v slnečnom Španielsku s oboma malými princami, 1987

Jazdenie na poníkovi s mladším synom Harrym, 1988

Praktický outfit, v ktorom pohodlne sledovala Princa Charlesa ako hrá pólo v roku 1988

Oddych na ostrove Necker v Kariniku, 1990

Milé pozdravenie od fanúšika, 1994

Stretnutie s Hillary Clintonovou na britskom veľvyslanectve v roku 1994

Rozhovor s africkým dievčaťom, ktoré prišlo o nohu pri šliapnutí na mínu, 1997

Týmto spôsobom zostane v našich spomienkach legendárna Princezná Diana, alebo Lady Di, ako ju počas jej života radi oslovovali.

 

Ani dodnes nebola príčina jej smrti úplne objasnená. V oficiálnej verzii sa hovorí o opitom vodičovi, ktorý pri jazde v tuneli nezvládol riadenie vozidla. Neskôr sa však ukázalo, že si vyšetrovateľ pomýlil testovacie skúmavky a uznal, že bol triezvy.

Prívrženci rôznych teórií prišli s množstvom verzií o tom, ako za smrťou princezny stoja jej zvláštne jednotky. Jej údajná aféra s následníkom egyptského boháča Dodi Al Fayedom, mohla viesť k príchodu dedičov trónu otčima afrického pôvodu, rovnako ako aj nevlastní bratia a sestry, čo britskí monarchovia nemohli dopustiť.

Všetky tieto, ale aj iné konšpiračné teórie, ostanú len hádankami pre ľudí, ktorí sa nevedia zmieriť so smrťou Princeznej Diany. Týmto sa znova dokazuje, aký obrovský vplyv mohla mať na ľudí jedná obyčajná, no zároveň láskyplná a vľúdna žena.

prečítaj si aj : Princ Harry po prvýkrát po 20 rokoch odkryl celú pravdu o smrti princeznej Diany

zdroj:ofigenno.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Princezná Diana bola členkou kráľovskej rodiny a manželkou Princa Charlesa. Porodila dvoch synov – Princa Williama..." />