Fitness trénerka ukázala, čo s jej telom urobili dve tehotenstvá. Nestačili sme sa čudovať akou zmenou prešla

Malin Björk pochádza zo Švédska a už od detstva sa s radosťou začala venovať športu. Stala sa fitness trénerkou, no počas tehotenstva dala všetky tréningy bokom a prestala dávať pozor na to, čo konzumuje. Toto obdobie ženy je často sprevádzané toxikózou a zvýšeným apetítom, keďže panuje názor, že budúca mamička by mala jesť za dvoch.

Malin je v prvom rade človek, a až potom je nadšenou prívrženkyňou posilňovní. Rozhodla sa teda odpočinúť si, prestala chodiť na vyčerpávajúce tréningy a začala jesť produkty z rýchleho občerstvenia. Je teda jasné, že sa tu nejako muselo podpísať aj na jej postave.

Prestala som cvičiť a začala som jesť všetko, čo sa dalo. Hamburgery, pizzu, koláče – najmenej 3000 kalórií denne,“ spomína si matka dvoch synov.

Po pôrode druhého dieťaťa sa už prestala spoznávať v zrkadle. Dospela k radikálnemu riešeniu, najskôr odmietla konzumáciu fastfoodov. Keďže pred tým cvičila každý deň a mnoho času trávila pohybom, nebolo pre ňu až také náročné vrátiť sa naspäť do formy.

Vrátila sa teda k zdravému stravovaniu: namiesto koly začala piť šťavy a vodu, hamburgery a hranolky vymenila za pokrmy zo zeleniny a strukovín. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a žena čoskoro začala vyzerať ešte lepšie ako pred tehotenstvom.

Žijem športom, takže nebolo ťažké presedlať na predošlý spôsob života. Samozrejme, je náročné skombinovať cvičenie a výchovu detí, ale výsledky stoja za to!“

Žena priznáva, že od ideálu má ešte ďaleko. Sú miesta, kde jej koža stále visí a iné sú pokryté striami. Napriek tomu je so sebou spokojná a to je to najhlavnejšie. Svoje fotografie sa rozhodla uverejniť nie kvôli vychvaľovaniu, ale ako inšpiráciu a motiváciu aj pre ostatné mamičky, ktoré chcú po pôrode schudnúť.

Malin je príkladom toho, že ani materstvo nemusí byť dôvodom na budovanie si prebytočných kilogramov. Len sám človek je sochárom vlastného tela a obviňovanie seba či iných, nemá žiaden zmysel. Vždy je potrebné začať od seba, až potom sa svet okolo vás, do ktorého patríte aj vy, začne meniť.

Prezraďte nám váš názor v komentároch a podeľte sa o tento inšpiratívny článok aj s priateľmi na Facebooku!

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Malin Björk pochádza zo Švédska a už od detstva sa s radosťou začala venovať športu. Stala..." />