To je dôvod, prečo už nenechávam v kúpeľni hygienické vložky… Ani vám to neodporúčam!

 

Stále držíte kefku na zuby, holiaci strojček a hygienické vložky na poličke nad umývadlom? Ponáhľame sa, aby sme vás rozrušili, že je to absolútne nemožné! Odborníci tvrdia, že kvôli nadmernej vlhkosti sa mikróby v kúpeľni šíria jednoducho kozmickou rýchlosťou.

kde začať čistiť v kúpeľni  

Naša redakčná rada sa rozhodla zdieľať užitočný zoznam položiek, ktoré by mali byť rýchlo odstránené z kúpeľne pre vlastné zdravie.

kde začať čistiť v kúpeľni

Dodržiavanie osobnej hygieny

 

  • Holiace strojčeky

 

Tieto spotrebiče neskladujte v kúpeľni. V priebehu času majú kovové prvky tendenciu oxidovať pod vplyvom vlhkosti. Samozrejme, náhradné stroje, ktoré sú v uzavretých obaloch, môžu bezpečne zostať na policiach v kúpeľni.

kde začať čistiť v kúpeľni

 

  • Hygienické vložky

 

Vlhkosť je hlavným nepriateľom vložiek. Ak ste už vybalili balenie vašich obľúbených vložiek, buďte dobrí, uschovajte ich v suchom a dobre vetranom priestore.

manikúra 2017 foto novinky  

 

  • Parfum

 

Účinok vysokých teplôt nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu parfumu. Postupne dochádza k deštrukcii molekulárnej integrity parfumu: vôňa sa stáva menej intenzívnou a aróma stráca svoj jas.

kde začať čistiť v kúpeľni

 

  • Štetce na make-up a kozmetika

 

A opäť ošklivá vlhkosť … Je to preto, že make-up sa rýchlo zhoršuje. Štetce na aplikáciu make-upu – samostatný rozhovor.

Samo o sebe tieto zariadenia už predstavujú infekcie a plesne, preto ich kozmetológovia odporúčajú čo najčastejšie umývať. Štetce na tiene – každé tri dni, kefky na červenú farbu – raz za týždeň, ale kefku na očné linky – po každom použití.

kde začať čistiť v kúpeľni

 

  • Lieky

 

Po dlhé roky bolo jediným miestom skladovania domáceho lieku skrinka v kúpeľni? Je čas rozlúčiť sa s týmto zlým zvykom.

Náhle zmeny teploty a vlhkosti môžu negatívne ovplyvniť kvalitu liekov. Najlepšie je uložiť súpravu prvej pomoci na chladnom suchom mieste, napríklad na nočnom stolíku.

kde začať čistiť v kúpeľni  

 

  • Barové mydlo

 

Barové mydlo je najlepšie nahradiť tekutým mydlom. Len kvôli nadmernej vlhkosti je ťažké vytiahnuť z mydlových misiek. Áno, a vyzerá to, že bar nie je veľmi estetický.

kde začať čistiť v kúpeľni  

Nezabudnite zdieľať článok so svojimi priateľmi, ako aj naučiť sa, ako mať dokonalý poriadok v malej kúpeľni!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Stále držíte kefku na zuby, holiaci strojček a hygienické vložky na poličke nad umývadlom? Ponáhľame..." />