„Na mojom synovi nie je nič nechutné!“ – odpovedala matka na útoky davu v supermarkete

 

Každodenná nákupná cesta sa pre Dallas Lynn stala horkou skúsenosťou, ktorú si dievča už neželá znova zopakovať. Šťastná mama stála pri pokladni a chystala sa zaplatiť za nákup, keď sa zrazu jej 2-ročný syn popýtal na ruky. Keď dievča chlapca zdvihla a objala, jeho tričko sa mierne odhrnulo, odhaliac tak pre ostatných návštevníkov supermarketu hrozné tajomstvo…

Malý James Lynn trpí totiž zriedkavou chorobou – Gershprungovým syndrómom, ktorý sa prejavuje anomáliou vývoja hrubého čreva. Všetko toto spôsobuje malému chlapcovi veľa nepríjemností a utrpenia a jediným možným východiskom z takejto situácie je umelý análny otvor alebo stoma.

Keď jedna z návštevníčok obchodu zbadala na chlapcovom bruchu stomu začala do Dallas rýpať prečo dovolila, aby chlapcovi niečo také urobili. Ohromená a bez slov si dievčina utriedila myšlienky a stručne im vysvetlila, že chlapec je chorý.

Ale netaktná cudzinka sa nezastavila: „Je mi to ľúto, ale vyzerá to dosť nechutne. Nemohli by ste chlapcovi to tričko opraviť?“

Ohromená Dallas sa zdržala ďalšieho vysvetľovania a ponáhľala sa domov. Po chvíli si však žena utriedila myšlienky a rozhodla sa odpovedať všetkým tým, ktorí považovali jej syna za odporného a nepríjemného.

„Zdieľam túto fotografiu, pretože na mojom synovi nie je nič nechutné. Stomy, ako sa zdá, sú tabu, ale v skutočnosti s nimi žije viac ako pol milióna obyvateľov USA. Choroba môjho syna je síce zriedkavá ale stomy nie sú.

Nikdy som pre svoje dieťa nechcela takýto osud, ale pre neho to bol jediný spôsob ako žiť normálny život.

Keď mal 2 týždne jeho hrubé črevo explodovalo. To zapríčinilo infekciu, ktorá takmer zabila moje dieťa. Áno je pravdepodobné, že s ňou bude musieť žiť po zvyšok svojho života. A mojou hlavnou úlohou je naučiť Jamesa prijať a ľúbiť svoje telo.

Keby bol starší a už by chápal slová ženy v supermarkete, ako si myslíte, že by reagoval? Ona jednoducho nechápe, že môj syn sa od druhých 2-ročných chlapcov nijako neodlišuje. Miluje behať, plávať, hrať sa a chodiť do škôlky.

Pri pohľade na neho ani nepoviete, že James už podstúpil viac než 20 komplikovaných operácií. Neviete, že dvakrát denne prežíva ukrutnú bolesť, keď sa musím postarať o otvory v jeho malom brušku. A samozrejme neviete, že dvakrát denne do stomy vkladám katéter v nádeji, že sa mu v hrubom čreve rozvinie peristaltika.

Jamie je dobrý, Jamie je roztomilý, on je moje srdce a moja láska. On je taká istá osoba ako vy. Buďte preto takí láskaví a nabudúce vyberajte slová veľmi opatrne, keď sa pokúšate komentovať niečo čo sa vás vôbec netýka. Každý z nás má svoje vlastné vojny. A ja som si istá, že môj syn tie svoje vyhrá.“

Dallas Lynn je skutočne múdra žena. A my sme presvedčení, že pre svojho syna je tou najlepšou mamou. V mene redakcie želáme malému Jamiemu rýchle uzdravenie!

Nezabudnite sa s týmto úžasným príbehom podeliť aj so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach

zdroj: videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
  Každodenná nákupná cesta sa pre Dallas Lynn stala horkou skúsenosťou, ktorú si dievča už neželá..." />