Sme spolu 16 rokov a milujem ju ako v prvý deň. Toto je 12 vecí, ktoré som sa počas vzťahu naučil

Lásku svojho života som stretol v sedemnástich. Obaja sme pracovali vo reštaurácií. Najskôr ma považovala za nafúkaného, ale čoskoro sme sa skamarátili. Potom sme spolu začali chodiť. Za mesiac som ju požiadal o ruku a po piatich mesiacoch známosti sme sa vzali.

Sme spolu už šestnásť rokov. Je nám spolu dobre, aj keď to tak samozrejme nebolo vždy. Nepoznám jediný pár, ktorý by nikdy nemal problémy. Žili sme napríklad pol roka oddelene.

Zložitosti vzťahu môžu mať milióny príčin. Pokiaľ ide o nás, zistil som nakoniec zdroj našich problémov: neplnil som svoje povinnosti.

Rád by som zdôraznil, že slová „Milujem ťa“ sú úplne nedostatočné. Skutkami poviete ďaleko viac. Ja osobne som našiel dvanásť účinných spôsobov, ako ukázať svojej žene, ako veľmi pre mňa znamená.

1. Nezáleží na tom, akú mám náladu – každý deň znova ju milujem.
Občas som, ako asi každý, otrávený a bez nálady. V také dni sa mi zdá, že jednoducho nie som schopný správať sa ako milujúci manžel. Ale rovnako sa tak chovám, ráno svoju ženu pobozkám, rozprávam sa s ňou ako obvykle, posielam jej vtipné SMSky.

Keď si uvedomíme, že láska je vedomou voľbou, dokážeme nevylievať si na partnerovi svoje zlé nálady, aj keby sme v skutočnosti mali chuť rozbíjať taniere.

2. kocháte sa iba svojou ženou a nikým ďalším.
Rozhodol som sa nepozerať sa na iné ženy rovnako, ako na tú svoju. Príťažlivé ženy sa nájdu všade. Samozrejme, že ich človek vníma, lenže je rozdiel medzi „vidieť“ a „vyzliekať pohľadom“. Jediná, ktorú vyzliekajú pohľadom, je moja žena.

3. nepestujte sny o divokom sexe a mimozemskej romantike.
V mnohých erotických seriáloch- a nielen filmoch – sú sex a romantika predvádzané v tak krásnom a dokonalom svetle, že nejaký obyčajný život sa na ne skrátka nemôže hrabať. Človek by skoro prepadol klamu a pýtal sa, prečo jeho vzťah nie je taky taký. Zdieľať režisérske fantázie ale naozaj nemá zmysel. Vašej láske to môže ublížiť. Film je samotná zábava. Musí byť krásny, ak má mať úspech. V žiadnom prípade však nemôžeme čakať, že náš vzťah bude akousi filmovú romantikou. To by bolo veľmi naivné.

4. Nedovoľte svojmu egu ovplyvňovať svoje rozhodnutie.
Častokrát som reagoval príliš zostra a k ničomu to nebolo. Moja žena má napríklad tiež mužských kamarátov. Ja som však dovolil vlastnému egu veriť, že iba ja sám by som mal byť jediným mužom v jej živote.

Nakoniec som si však musel pripustiť, že naše manželstvo je niečo viac, než len moje želania. Keď človek koná riadený iba vlastnou hrdosťou, nič dobrého z toho nevzíde.

5. Počujem, čo hovorí.
Tento týždeň zomrela dobrá priateľka mojej manželky, moja teta. Žena mi hovorila, že pohreb bude vo Wisconsine (my žijeme veľmi ďaleko, na Havaji). Počúval som ju a potom som jednoducho išiel a kúpil letenky do Wisconsinu. Na nič viac som sa jej pýtať nemusel.

6. Dovoľujú si byť zraniteľný.
Bolo pre mňa normálne držať svoje city a myšlienky vnútri, najmä keď mi bolo ťažko. Musel som sa naučiť otvoriť sa, zveriť sa, aby som mohol liečiť náš vzťah aj sám seba. Teraz otvorene hovorím, čo cítim, zvlášť potom vtedy, keď sa mi zo všetkého najviac chce mlčať. Má žena ma vypočuje a utešuje, pomáha mi vysporiadať sa s emóciami.

7. Strážim si svoje zdravie.
Väčšia časť nášho spoločného života som bol pri tele, presnejšie značne pri tele. To naštrbí moju sebaistotu. Najviac sexi sú ľudia, ktorí sú sebaistí. Čo však je ešte dôležitejšie, ak chcete prežiť spoločne dlhý a šťastný život, držte sa pravidla starostlivosti o vlastné zdravie.

8. Zdieľame svoje sny a spoločne si ich plníme.
Dvanásť rokov som po obchodoch rozvážal pečivo a svoju prácu som nenávidel. V roku 2011 som svojej žene povedal, že hodlám uskutočniť sen svojho života a stať sa spisovateľom. A ona ma podržala, pomohla mi zmeniť sen v realitu.

Ísť spoločne za snom je neuveriteľná vec. Stávate sa tímom a nič tak neupevňuje vzťah, ako práve toto.

9. Stále hľadám, čím by som ju prekvapil.
Schudol som a naučil som sa byť dobrý v posteli, aby som žene dokázal, aká dôležitá je pre mňa naša láska. Sex znamená strašne veľa, zvlášť keď ste spolu dlho. Snažte sa byť kvôli nej ešte lepší.

HealthiGuide.com900

10. Vychutnávam si manželstvo rovnako ako pri medových týždňoch.
Medové týždne sú časom, kedy tí dvaja spoznávajú jeden druhého. Je to bezstarostná, vzrušujúce a opojná doba. A nevadí, že rýchlo uplynie, opojenie môžete vrátiť cestou zaujímavých zážitkov a dôverných rozhovorov. Vždy si so ženou nájdeme čas na rande a na niečo nové, čo budeme spoločne robiť.

11. Rešpektujem jej osobný priestor.
Obaja chápeme, že občas si musíme jeden od druhého oddýchnuť. Každý z nás má právo posedieť si osamote, zísť sa s kamarátmi alebo si niekam vyjsť. Nie dlhé odlúčenie naše vzťahy nijako nenaruší, naopak ich upevní.

12. Nezabúdam na maličkosti.
Snažím sa dávať jej najavo pozornosť maličkosťami. Otváram jej dvere, pomáham vystúpiť z auta, nosím jej kvety, varím čaj. Robil som to pred šestnástimi rokmi a robím to doteraz. Áno, sme spolu už dlho, ale to neznamená, že o ňu prestanem starať.

Samotný sľub je málo, je potrebné ho plniť. Ukážte svojej žene lásku tým, že sa každé ráno po prebudení vedome rozhodnete milovať ju aj naďalej. Dajte do manželstva svoj vklad, nikdy sa neprestávajte snažiť. Odmenou sa vám dostane dlhej, pevnej a opojnej lásky.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Lásku svojho života som stretol v sedemnástich. Obaja sme pracovali vo reštaurácií. Najskôr ma považovala za..." />